Today.ua

Пенсію українців можна збільшити на 30%: роз'яснення від Мінсоцполітики

У Міністерстві соціальної політики закликали українців працювати як можна довше. Це допоможе нараховувати пенсії нинішнім пенсіонерам, а також збільшити розмір власної виплати - на 30%.

Про це повідомила заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак. Вона заявила, що про підвищення пенсійного віку в цілому не йдеться, тому що значна частина українців йде на заслужений відпочинок раніше за 60 років. І ще більше зростання ліміту буде несправедливим: не можна вирішувати проблеми системи за рахунок тих, хто й зараз працює довше за інших. Але люди мають бути зацікавлені у пізньому виходу на пенсію.

"По-перше, це суттєво збільшить вашу власну пенсію. Приміром, якщо ви отримуєте сьогодні заробітну плату на рівні середньої по країні, у вас уже 35 років стажу, то ви маєте право вийти на пенсію в 60 років. Але якщо ви добровільно відтермінуєте свій вихід на пенсію до 65 років, то розмір вашої пенсії збільшиться з 5424 грн до 7050 грн (або на 30%). По-друге, це просто зараз збільшуватиме обсяг єдиного внеску, який сплачується особами, що працюють, до Пенсійного фонду, і завдяки цьому ПФУ зможе платити вищі пенсії тим, хто вже перебуває на пенсії", - зазначила чиновниця.

Нагадаємо, що за кожен додатковий місяць праці після 60 років пенсія зростає на 0,5%. Якщо відстрочка виходу на пенсію становить 5 років, то підвищення складе 0,75%.

Вказано, що в Україні функціонують тільки солідарна пенсійна система та приватні накопичувальні системи. Накопичення у недержавних фондах роблять лише 10% офіційно працюючих, це близько 900 тисяч осіб. Дарія Марчак наголосила, що слід впровадити обов’язкове накопичення: ухвалювати закон, необхідні підзаконні акти. Всього - близько 100 нормативних актів, що займе кілька років роботи.

Заступниця міністра соцполітики не заперечує ейджизму – як серед роботодавців, так і працівників. У вакансіях обмежують вік і українцям навіть після 50 років складно знайти роботу. Зазначено, що слід розуміти поточні демографічні тенденції. Суспільство буде старішати, причому не лише в Україні, а в усіх розвинених країнах. І за таких умов роботодавці не можуть дозволити собі обмежувати вік працівників.

"Треба проводити навчальні, освітні і комунікаційні тренінги (особливо для HR-служб), з одного боку пояснюючи, чому і як роботодавці мають адаптувати свої стратегії під старіння населення, з іншого боку – допомагаючи громадянам у будь-якому віці адаптуватися до змін на ринку праці і появі нових вимог до навичок і компетенцій. Нам потрібно інвестувати в перенавчання людей старшого віку. Важливо зберігати гнучкість, продовжувати навчатись", - наголосила Дарія Марчак.

Чиновниця запевнила, що Міністерство соціальної політики активно працює над пенсійною реформою, до якої буде довіра та яка стимулюватиме громадян сплачувати внески.

Раніше повідомлялося, що після 2017 року ПФУ невірно розраховує пенсії громадянам України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ