Пенсії українців у березні зростуть на 1000 грн: весняна індексація буде не для всіх

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 березня очікується масштабна індексація пенсій, яка стосуватиметься більшості літніх громадян. Стало відомо, чиї виплати зростуть на 1000 грн, а також кого підвищення не торкнеться.

Пенсії українців у березні зростуть на 1000 грн: весняна індексація буде не для всіх - today.ua

За даними Міністерства соціальної політики, середній розмір індексації пенсій становитиме 13%. Це попередня оцінка, яку озвучили у відомстві. Незабаром стане відомий точний розмір надбавки до виплат. Вона залежатиме від заробітної плати, яка враховувалася під час розрахунку, а також від трудового стажу.

За даними Oboz.ua, пенсії зростуть на 1000 грн у тих українців, які наразі отримують близько 7692 грн. Враховується лише основний розмір виплати – без урахування надбавок за вік, стаж та у зв'язку з іншими причинами.

Друга індексація пенсій у 2024 році відбудеться у квітні. Зростуть виплати тих українців, котрі продовжують працювати. У другому місяці весни також збільшиться мінімальна заробітна платня – до 8000 грн. Це вплине на пенсії 65-річних громадян, які накопичили достатній стаж.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Індексація не торкнеться пенсіонерів, які набули цього статусу менше трьох років тому, а також тих, хто отримує високі пенсії. Виплати не підвищуватимуть українцям, які отримують пенсії нижчі за мінімальні.

В останньому випадку пенсіонерам, виплати яких не дотягують до мінімальних, доплачує держава. Після індексації цю доплату замінить сума підвищення, тому розмір залишиться тим самим.

Які пенсії одержують українці

За даними Пенсійного фонду, в Україні близько 10,5 мільйона пенсіонерів. Близько 6,9 мільйона одержують пенсію у розмірі менше 5000 грн. Ще 30% усіх пенсіонерів нараховують до 3000 грн. Це близько 3 мільйонів людей.

2,44 мільйона пенсіонерів (23,2%) доступно від 5000 до 10 000 грн на місяць, а виплати, що перевищують 10 000 грн, отримують близько 1,15 мільйона українців (10,9%).

Середня виплата складає 5385 грн. Пенсіонери жартують, що йдеться про "середню температуру по лікарні", тому що в одних громадян максимальні пенсії, а в інших – мінімальні. Більшості доводиться розраховувати на набагато нижчі суми.

Пенсії українців у березні зростуть на 1000 грн: весняна індексація буде не для всіх

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні передбачені надбавки пенсіонерам за вік. Так, +300 грн до пенсії нараховують громадянам 70-74 років, + 456 грн – у віці 75-79 років, а +570 грн – українцям старше 80 років. По зазначені доплати не слід звертатися до ПФУ додатково. Їх переказують на рахунок автоматично, після досягнення певного віку.

Нагадаємо, що пенсії українців під загрозою: Сенат США заборонив використовувати американські гроші для соціальних виплат нашим співвітчизникам.