Today.ua

Пенсіонерам з 70 років нараховують доплати за вік: у ПФУ пояснили, хто не отримає грошей

Українці з 70 років за законом мають отримувати надбавки до вік. У Пенсійному фонді пояснили, чому виплати нараховують не всім громадянам. Деякі літні пенсіонери не мають на них права.

Згідно з українським законодавством, з 70-річного віку пенсіонери отримують від держави доплату у розмірі 300 грн. З 75 років ця надбавка зростає на 156 грн і складає 456 грн. А 80-річним пенсіонерам передбачено 570 грн, тобто до основної виплати додається ще 114 грн.

Таким чином, можна зробити висновок, що доплати не підсумовуються, а лише зростають кожні п'ять років до максимальної суми у 570 грн.

За надбавками не треба особисто звертатися до ПФУ – їх здійснюють на основі баз даних, які зберігаються у Пенсійному фонді.

Хто не отримає виплат

Доплати за віком не передбачені для "багатих" пенсіонерів. Йдеться про осіб, які отримають пенсію у розмірі від 10 340 грн.

Нагадаємо, що пенсіонери з 80-річного віку, які мають проблеми зі здоров'ям, мають право на доплату у розмірі 944 грн. Це 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Як відомо, з 2024 року він становить 2361 грн – це і є мінімальна пенсія українців.

Як відомо, максимальний розмір пенсії українців становить 23 610 грн. Її можуть отримувати колишні держслужбовці, науковці та народні депутати, а також інші особи, які мали високі заробітні плати.

Вищі щомісячні виплати доступі лише привілейованим пенсіонерам – колишнім суддям. Середній же розмір пенсії громадян України складає 5743,27 грн, проте більшість з них не отримує й 5000 грн.

Раніше повідомлялося, що українці пенсійного віку, які не накопичили страховий стаж, можуть оформити соціальну допомогу: її розмір назвав Кабмін. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ