Українські пенсіонери, які не працюють, мають право отримати грошову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг. Названо документи, які слід зібрати для оформлення житлової субсидії й надати у ПФУ.
Правозахисники повідомили, що йдеться про:
- заяву на оформлення житлової субсидії;
- декларацію про доходи.
У випадку, якщо у житловому приміщенні разом із пенсіонером зареєстровано інших осіб, слід надати до Пенсійного фонду документи, де підтверджують непроживання інших громадян у житловому приміщенні. Це можуть бути:
- довідку з ЖЕКу чи ОСББ/ЖБК про непроживання громадянина за адресою;
- довідку про працевлаштування чи навчання мешканця в іншому населеному пункті;
- акт обстеження матеріально-побутових умов за фактичною адресою проживання або довідку про сплату спожитих комунальних послуг за іншою адресою.
Українці можуть подавати заяви на призначення субсидії до початку опалювального сезону. Їм слід звернутися до органів ПФУ особисто або у дистанційному режимі:
- у найближчому відділенні;
- через портал Пенсійного фонду;
- через ЦНАП;
- через сервіс "Дія";
- через пошту.
За словами аналітиків Telegram-каналу "Ти ж юрист", взимку можна розраховувати на значну фінансову підтримку від держави. В опалювальний сезон у платіжці близько 60% суми припадає на опалення. Для трикімнатної квартири це може бути близько 3000-3500 грн. Якщо пенсіонер проживає один, у нього мінімальна пенсія, він може розраховувати на значну субсидію у розмірі понад 2000 грн щомісяця.
Нагадаємо, що у випадку, коли за комуналку накопичилася заборгованість, субсидія не призначається. Боржникам слід виплатити суми повністю або частково, звернувшись до постачальників із заявою про реструктуризацію боргу.
Раніше стало відомо про грошову допомогу, яку виплачує ООН українцям з низькими пенсіями – менш як 3250 грн.