Today.ua

Пенсіонерам припинили виплату грошей з депозитів, які зберігались в одному з банків

Українським пенсіонерам, що тримали свої кошти у ліквідованому банку, припинили виплату грошей з депозитів. Кошти не повертають не лише пенсіонерам, але й благодійним організаціям, які тримали рахунки у тій же фінансовій установі.

Йдеться про вкладників банку "Конкорд", який зараз перебуває у процесі ліквідації. Гроші його вкладникам має повернути Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який займається процесом ліквідації банку і виплатою депозитів його клієнтам.

Про початок виплати кредиторам 9-ї черги, до яких належать пенсіонери та благодійні організації, було оголошено ще наприкінці грудня минулого року. Тоді й розпочали виплату грошей цим категоріям вкладників. Але незабаром вона заглохла. На сьогодні кредиторам 9-ї черги виплачена лише чверть від тієї суми, яку їм мають повернути.

Люди турбуються. Адже багато незаможних українських пенсіонерів відмовляли собі буквально в усьому, відкладаючи гроші на банківський рахунок на випадок якоїсь життєвої скрути. А тепер вони не можуть отримати свої гроші, хоча, здавалося б, ніяких перепон для цього немає. Річ у тім, що на момент початку ліквідації "Конкорд" був прибутковим банком. На його рахунках і зараз є ще немало грошей у гривні та в іноземній валюті. Цих коштів цілком достатньо, щоб виплатити заборговане усім пенсіонерам.

"Вже два місяці минуло, а я досі не отримав свої кошти – 39,8 тисяч гривень. Зараз в країні війна, у безпеці себе відчувати не можливо, а тут ще й чесно зароблене не віддають", - каже пенсіонер Олександр Савченко, який довірив свої гроші "Конкорду".

 Звісно, комусь така сума може видатись не вартою клопоту, додає пенсіонер. Але для літніх людей, які виживають на мізерну пенсію, це чималий статок, який міг би поліпшити їхнє матеріальне становище.

У заручниках ФГВФО опинилась також і благодійна біржа "ДоброДій", яка акумулювала волонтерські кошти на рахунку у "Конкорді". Фонд винен благодійникам 495 тисяч гривень. Їх гостро потребують поранені військовослужбовці і хворі діти, для лікування яких були призначені ці гроші.

"Нам точно є куди витратити кошти. А замість того Фонд тримає їх у себе, ще й заробляє на тому. Не вкладається в голові, що у воюючій країні якісь чиновники можуть не віддавати волонтерам їхні ж кошти", – каже керівниця Біржі Лоліта Кузіна.

Журналісти видання UNN поцікавились у Фонді, чому припинилась виплата коштів. Звідти дали письмову відповідь, що кошти повертатимуть по мірі надходження грошей від продажу майна (активів) цього банку.

Та оскільки грошей вже й зараз вистачило б на повернення усіх боргів, то в журналістів виникло інше припущення.

"Складається враження, що Фонд навмисне затягує процес ліквідації і не виплачує заборгованість. Адже згідно з кошторисом витрат Фонду на здійснення ліквідації АТ "АКБ "Конкорд" на період з 2 серпня 2023 по 1 серпня 2026 року, опублікованого на сайті ФГВФО 19 лютого 2024 року, Фонд планує витратити майже 6 мільйонів гривень в місяць. З них, наприклад, на зарплати працівників Фонду заплановано 4,2 мільйона гривень. На відрядження працівники ФГВФО планують витратити 332 тисячі гривень. Це означає, що Фонд планує утримувати себе коштом в тому числі "Конкорду" ще понад два роки", - пише джерело.

Нагадаємо, в середині лютого стало відомо про припинення роботи ще одного банку в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ