Крок до мобілізації пенсіонерів: ПФУ передасть дані про чоловіків до реєстру військовозобов'язаних “Оберіг“

Автор: Леся Ловіцька

До реєстру військовозобов'язаних "Оберіг" незабаром надійдуть дані з Пенсійного фонду. Це потрібно для того, щоб знати, де працював чоловік, які в нього навички та досвід.

Крок до мобілізації пенсіонерів: ПФУ передасть дані про чоловіків до реєстру військовозобов'язаних “Оберіг“ - today.ua

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко.

Реєстр "Оберіг" являє собою автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему з електронним реєстром військового обліку військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Вона призначена для збору, обробки, використання та зберігання інформації про потенційних захисників. АІТС створили для забезпечення військового обліку українців.

Реєстр запустили в Міністерстві оборони за кілька років до повномасштабного вторгнення. Його використовує Державна прикордонна служба, а також територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

До системи входять реєстри, які спрощують облік військовозобов'язаних громадян. Вони дадуть змогу зробити мобілізацію ефективнішою.

Міноборони вже провело важливі інтеграції в "Оберезі", зокрема з Мін'юстом, Прикордонною службою, Державною судовою адміністрацією та Державною податковою службою. Здійснено обмін даними з Державною міграційною службою, де можна перевірити ПІБ громадянина.

На черзі зараз Пенсійний фонд, який містить інформацію про професію українця, його місце роботи та досвід. У перспективі це дасть змогу підвищити ефективність призову в армію.

"Зараз на черзі Пенсійний фонд. Це теж дуже важливо, тому що ми будемо бачити трудовий шлях або професійний шлях військовозобов'язаного, зможемо робити мобілізацію більш "смарт", зможемо робити рекрутинг тощо", - зазначила Чорногоренко.

Уже влітку 2024 року в Україні має запрацювати електронний кабінет військовозобов'язаного. Електронний реєстр "Оберіг" допоможе уникнути необхідності подавати до ТЦК ксерокопії для уточнення даних.

Крок до мобілізації пенсіонерів: ПФУ передасть дані про чоловіків до реєстру військовозобов'язаних “Оберіг“

За словами Катерини Чорногоренко, реєстр стане схожим на державну платформу "Дія". Українці зможуть там вносити дані про себе, актуалізувати їх і бачити, яку інформацію вже внесено в "Оберіг".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні чоловіків з 60 років виключають з реєстру військовозобов'язаних. Можна припустити, що в майбутньому планується мобілізація пенсіонерів. 

Раніше повідомлялося, що до Реєстру військовозобов'язаних потраплять усі українські водії.