Лідер опозиційної партії ХДС Фрідріх Мерц звернувся до уряду Олафа Шольца із закликом поставити винищувачі в Україну. В уряді ФРН заявили, що в цьому немає сенсу.
"Соціал-демократична партія" чинного федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца програла вибори до Європарламенту. Вона посіла лише третє місце, тоді як блок, сформований "Християнсько-демократичним союзом" та "Християнсько-соціальним союзом" (ХДС/ХСС) у голосуванні від Німеччини переміг на виборах до законодавчого органу ЄС.
У зв'язку з цим тиск на канцлера з боку опозиції у самій Німеччині посилився. Зокрема лідер ХДС Фрідріх Мерц закликав уряд передати Україні винищувачі, які стоять на озброєнні ВПС ФРН.
Рішення уряду з цього питання прокоментував його речник Штеффен Хебештрайт. Він заявив, що, оскільки Повітряні сили України переходять на американські багатоцільові винищувачі F-16, було б недоцільно передавати їм літаки іншого типу.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Немає жодного сенсу передавати Україні винищувачі різних типів, незалежно від питання про те, хто взагалі може поставити такі літаки", - зазначив Хебештрайт.
Нагадаємо, Фрідріх Мерц змінює свою думку кілька разів на місяць. Раніше він виступав за розширення військової підтримки України та навіть за передачу ЗСУ ракет Taurus. Однак після перемоги на виборах до Європарламенту, коли з'явилася перспектива очолити уряд усередині країни, він змінив риторику.
"Німеччина мала зробити більше з самого початку (війни - ред.). Але сьогодні 23 червня 2024 року", - заявив він нещодавно пресі, натякаючи на те, що політику військової підтримки України треба переглядати.
Ймовірно, звернення лідера ХДС до уряду з вимогою передати літаки – це просто привід чинити тиск на Олафа Шольца, а не реальна турбота про потреби української армії.
Зазначимо, що схожа ситуація з постачанням літаків виникла і зі шведськими винищувачами Gripen. Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом раніше заявив, що оскільки союзники вирішили постачати в Україну F-16, Київ сам відмовився від шведських літаків.