В Україні з 18 травня набув чинності новий закон про посилення мобілізації. Оновити свої дані у ТЦК можна безпосередньо у ньому, а також через ЦНАП або додаток "Резерв+". Інакше чоловікам загрожують значні штрафи. Стало відомо, що реєстрація у застосунку не виключає візит до військкомату.
ТЦК
У військкоматах спостерігається "кольорова черга". Йдеться про поділ: безпосередньо до ТЦК та ВЛК.
- "Зелена" – для призовників 17-25 років, які прийшли за приписним посвідченням або ще не проходили військову службу.
- "Червона" – для чоловіків, які вперше прийшли на медкомісію вперше, доносять результати аналізів, йдуть за направленням, або прийшли за висновком.
- "Синя" – для солдатів, рядових, старшин, сержантів, які йдуть як на звірку даних, так і на ВЛК.
- "Жовта" – для офіцерів.
- "Чорна" – для чоловіків, які підлягають призову в армію.
ЦНАП
Там приймають чоловіків навіть без наявності військового квитка, які багато років не були у військкоматі або не оновлювали дані в ТЦК. З собою громадянам потрібно мати паспорт, податковий номер, телефон і інші документи для підтвердження особистої інформації. Військовозобов’язані заповнюють анкети.
"Резерв+"
Кожен військовозобов’язаний чоловік може оновити дані через додаток "Резерв+" у реєстрі "Оберіг". Слід авторизуватись за допомогою BankID, потім заповнити поля для оновлення або підтвердження даних. Слід вказати актуальний номер телефону, місце проживання та електронну пошту.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У "Резерв+" має з'явитися QR-код. Представники влади можуть відсканувати його та дізнатися статус чоловіка. Це електронний замінник військового квитка. Проте використання застосунку не є обов’язковим.
Додаток вже запрацював в усьому світі – дані можуть оновити всі чоловіки, які зараз знаходяться за кордоном.
Проте "Резерв+" не стане повноцінним ТЦК у смартфоні. З ним не можна стати на облік чи отримати бронювання. Також через нього не надсилатимуть повісток. Їх, як і раніше, видаватимуть особисто в руки та під підпис. Українці знають про це, тому одразу вирушають до ТЦК.
Нагадаємо, що з 18 липня військовозобов'язаним чоловікам надсилатимуть повістки поштою – підпис не вимагатимуть. Передбачено 14 днів на те, щоб прийти до ТЦК, інакше випишуть штраф заочно. Також є ризики відкриття кримінальної справи та попадання в розшук.
Раніше стало відомо, що російські окупанти посилили наступ та планують захопити ще два українські міста.