“Охматдит“ не перший: у МОЗ повідомили, скільки медичних закладів постраждало від ударів Росії

Автор: Корнєєв Ігор

Напередодні світ шокував цілеспрямований варварський удар Росії по найбільшій дитячій клініці України "Охматдит". Проте у Міністерстві охорони здоров'я нагадують, що це далеко не перша атака на медустанови нашої країни.

“Охматдит“ не перший: у МОЗ повідомили, скільки медичних закладів постраждало від ударів Росії - today.ua

Лише за поточний рік Росія атакувала заклади медицини України щонайменше 175 разів. За перше півріччя жертвами цих воєнних злочинів стали 18 людей. Число постраждалих перевалило за 80.

У 2023 році росіяни завдали щонайменше 350 ударів по українських лікарнях, поліклініках та інших об'єктах сфери медицини. У 45 випадках їхньою ціллю були карети швидкої допомоги, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. Минулого року через ці удари загинули 22 особи, 117 отримали різні травми.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

18-та стаття Женевської конвенції прямо забороняє удари по медустановах, оскільки вони надають допомогу громадянським людям, які за правилами ведення війни не вважаються учасниками конфлікту.

"Згідно з міжнародним гуманітарним правом, лікарні та заклади охорони здоров’я захищені саме тому, що цивільні особи шукають допомоги. Ці об’єкти покликані забезпечити захист цивільного населення та позбавити його від жахів війни", – нагадав директор з досліджень та розслідувань організації "Лікарі за права людини" Крістіан Де Вос.

Оскільки міжнародна реакція на будь-які воєнні злочини Росії в Україні нічого, крім занепокоєння на Заході, не викликає, окупанти не мають наміру відмовлятися від варварських методів ведення війни.

“Охматдит“ не перший: у МОЗ повідомили, скільки медичних закладів постраждало від ударів Росії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Росія досі є членом ООН і навіть головує зараз у Раді безпеки цієї організації. Ані Євросоюз, ані США досі не визнали РФ країною-спонсором тероризму. А диктатор Володимир Путін минулого тижня, попри ордер від Міжнародного кримінального суду, відвідав Туреччину, яка є країною НАТО.

Зазначимо, що ЄС закликав розслідувати удар по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві як воєнний злочин.