Сьогодні у Брюсселі розпочинається саміт лідерів країн Європейського Союзу. Очікується, що на ньому може бути вирішена доля доходів, отриманих від заморожених у Європі активів російського Центробанку.
Заяви про необхідність направити ці гроші на військову допомогу Україні звучали від голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн та від голови європейської дипломатії Жозепа Борреля. Загальний консенсус є серед переважної більшості країн ЄС. Нагадаємо, йдеться про суму 3-4 млрд євро.
Особливу позицію в цьому питанні займали Угорщина, Мальта та Люксембург, проте, схоже, дві останні свої заперечення зняли. Нагадаємо, вони не були проти виділення цих грошей Україні, вони заперечували їхнє призначення, заявляючи, що спочатку планувалося витратити дивіденди від активів Банку Росії на відновлення України.
Але Будапешт, судячи з повідомлень джерел у Брюсселі, має намір твердо стояти до кінця і блокувати виділення цих грошей Києву для закупівлі озброєнь.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також спірним питанням на саміті лідерів ЄС стане розширення Європейського Союзу.
Нагадаємо, наприкінці минулого року Євросоюз ініціював переговори щодо вступу України та Молдови до ЄС. Єврокомісія має підготувати переговорні рамки, які уповноважена затвердити спеціально створена міжурядова структура. Ці рішення мають бути ухвалені одноголосно всіма 27 членами ЄС.
"Є країни-члени, які виступають проти того, щоб відкриття переговорів з Україною та Молдовою розпочалися за бельгійського головування в ЄС", – повідомляє видання DW, посилаючись на свої джерела.
За іронією долі, 1 липня Бельгію на посаді голови Євросоюзу змінить Угорщина.
Нагадаємо, напередодні голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що має намір звернутися до Євросоюзу із пропозицією направити 90% доходів від заморожених активів російського Центробанку на допомогу ЗСУ. Кошти, що залишаться, планують перерахувати до бюджету ЄС.