Today.ua

Обвал цін на баштанні: дині та кавуни здешевшали майже вдвічі

В Україні ціни на дині та кавуни відчутно здешевшали проти торішніх. Цьогоріч вони майже вдвічі нижчі. Експерти аграрної галузі пов'язують це із загальним зниженням якості продукції овочівництва, а також із пришвидшеним дозріванням баштанних.  

Про це пише видання SEEDS.

За словами співробітника інституту  аграрної економіки Богдана Духницького, цьогоріч через спеку врожай городніх культур буде значно нижчим, ніж міг би бути. Щоправда, на тій городині, яку збиратимуть пізніше, можливо, це так не позначиться, хоча втрати все одно будуть.

А от що стосується ягід літнього збору, особливо лохини, то їхні виробники цьогоріч потрапили у великий збиток. Майже така ж ситуація склалася і з баштанними культурами. Через надмірну спеку усе почало дозрівати значно раніше звичних термінів. Тому фермери зараз квапляться їх якомога швидше продати, доки вони не почали псуватись.

"Спека є однією з причин, чому виробники кавунів й динь прагнуть їх швидше продати, побоюючись псування, тому ціни на них у порівнянні з минулим роком зменшились майже вдвічі", – пояснив Духницький.

Найбільше постраждали огірки

Не ліпша ситуація і з іншими овочевими культурами. Щоправда, огірки, завдяки втраті врожайності, значно зросли у ціні. Зараз гуртовики відпускають їх по 35-40 грн/кг. Втім, врожайність огірків знизилась не лише через спеку, а ще й через те, що цьогорічне літо видало кілька циклів різких температурних коливань, коли пекельна спека змінювалась дощами і холодом. А ця культура, як жодна інша, дуже чутлива до коливань температури.

"Вони, в цілому, у цьому сезоні погано вродили. Спочатку були зливи, потім спека і так далі. На такі культури найгірше впливає не стільки дощ чи спека, скільки різкі перепади температур", – вважає  аналітик Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) Максим Гопка.

Таким чином, саме огірки стали індикатором кліматичних катаклізмів, на які таким щедрим виявилось цьогорічне літо. Однак і решта культур також зазнали чималих втрат. Просто ці втрати споживачі побачать трохи згодом, каже експерт.

Нагадаємо, водночас в Україні відчутно знизились ціни на томати. Зараз  почався їх масовий збір. До того ж, помідори цьогоріч також надходять з поля не в кращій кондиції. Через це виробники намагаються їх якомога швидше продати, знижуючи ціну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ