Новий закон про мобілізацію дозволить призивати на фронт 18-річних юнаків

Автор: Марченко Любов

Рада може ухвалити новий закон про мобілізацію у другому читанні вже на початку квітня. Депутати мають намір знизити мобілізаційний вік із 27 до 25 років. Та, як з'ясувалося, законопроект містить у собі пункт, який відкриє шлях навіть для мобілізації 18-річних юнаків.

Новий закон про мобілізацію дозволить призивати на фронт 18-річних юнаків - today.ua

Про це розповів у своєму коментарі екс-голова Верховної Ради, нардеп Дмитро Разумков.

“Там прописано, якщо людина пройде базову військову підготовку у 18 років, то вона отримає військово-облікову спеціальність, стане на облік і це призведе до того, що ТЦК зможуть її мобілізувати у 19 років”, – поділився Разумков.

До речі, захід учергове занепокоєний тим, що в Україні такий високий мобілізаційний вік. Союзники настійливо рекомендують українському парламенту знизити цей вік до 18 років та якомога швидше ухвалити новий закон про мобілізацію. Адже фронт несе важкі втрати, і ЗСУ потребують свіжого підкріплення.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Через це ще главком Валерій Залужний заявляв, що для поповнення ЗСУ потрібно мобілізувати 500 тисяч людей. Щоправда багато українців не розуміють, навіщо фронту таке поповнення, якщо чоловікам, які воюють, не мають наміру поки що давати права на демобілізацію. Та й втрати української армії, за словами президента Володимира Зеленського, лише трохи перевищують 30 тисяч осіб. Отже запит на півмільйонне поповнення війська виглядає трохи невмотивовано.

Новий закон про мобілізацію дозволить призивати на фронт 18-річних юнаків

До речі, у своєму іншому коментарі той же Дмитро Разумков заявив, що наразі в державному бюджеті немає коштів для такої масштабної мобілізації. На сьогодні дефіцит бюджету становить майже половину від усієї потрібної суми.

А стовідсоткової певності щодо надходження закордонних грошей також немає. Та навіть, якщо вони й будуть, то ці гроші ми не маємо права витрачати на військо. На ЗСУ Україна мусить витрачати лише власні гроші. А отже, треба більше заробляти. Однак на сьогодні в українській економіці немає резервів для такого збільшення бюджетних надходжень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Армія фінансується виключно з українського бюджету. Тобто, гроші, які ми отримуємо як гранти або кредити від наших іноземних партнерів, вони не йдуть на армію, вони не можуть бути туди направлені. Для того, щоб вам отримати хоч щось, ми зараз не говоримо про там 700 навіть мільярдів, просто, щоб отримати ці кошти, вам треба, щоб економіка України генерувала більше. Щоб з цих грошей сплачувалися податки, які пішли на ваші потреби, так? Окей. А як це буде відбуватися, коли бізнес заганяють під паркет", – пояснив Дмитро Разумков.

Нагадаємо, в Україні почалась активна мобілізація підприємців. Але держава пішла ФОПам на певні поступки.

Головне