Новий британський прем'єр зробив заяву про удари ЗСУ по території Росії

Автор: Корнєєв Ігор

Політика Лондона щодо російсько-української війни не змінилася після приходу нового прем'єр-міністра Великої Британії. Глава уряду Кір Стармер підтвердив, що Україна сама вирішуватиме, як використовувати надану їй зброю.

Новий британський прем'єр зробив заяву про удари ЗСУ по території Росії - today.ua

Лейбористи, які прийшли до влади, обіцяли продовжити курс на надання військової та економічної допомоги Україні у відбитті російської агресії. Попри це питання про використання ракет Storm Shadow для ударів по військових цілях усередині РФ вимагало чіткої артикуляції.

Новий прем'єр-міністр Кір Стармер, відповідаючи на запитання видання Bloomberg про Storm Shadow, заявив, що Лондон не втручається у те, як Україна застосовує надану їй зброю.

"Саме Україна має вирішити, як їх використовувати в цих оборонних цілях", - сказав лідер Лейбористської партії та новий глава уряду.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Раніше радник міністра оборони України Юрій Сак підтвердив, що ЗСУ вже застосовували ракети цього типу для враження об'єктів з іншого боку кордону. Цей вид озброєння здатний вражати цілі на відстані до 250 км. Сак не уточнив, чи на них поширюється обмеження в 100 км, встановлене союзниками. Кір Стармер також не дав роз'яснень із цього приводу.

Саме Сполучене Королівство першим дало дозвіл Силам оборони України використовувати зброю, що їм надається, для атаки військових об'єктів на російській території. Перебуваючи 3 травня в Україні з офіційним візитом, міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон прямо заявив про це.

Новий британський прем'єр зробив заяву про удари ЗСУ по території Росії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Україна має на це право. Оскільки Росія завдає ударів по Україні, цілком зрозуміло бажання України переконатися, що вона здатна захистити себе", - сказав тоді голова Форін-офісу.

У червні з'явилася інформація, що Італія також може розпочати постачання ракет Storm Shadow в Україну.