Німеччина ухвалила важливе рішення щодо подальшого перебування українських біженців

Автор: Марченко Любов

Українським біженцям у Німеччини продовжили статус тимчасового захисту ще на рік – до березня 2025. Вони й надалі отримуватимуть фінансову допомогу, а також матимуть доступ до ринку праці та до освіти.

Німеччина ухвалила важливе рішення щодо подальшого перебування українських біженців - today.ua

Про це йдеться у повідомленні федерального міністра внутрішніх справ Ненсі Фейзер.

Вона зокрема, повідомляє, що Федеральна рада виконала рішення країн-членів ЄС щодо подальшого продовження статусу тимчасового захисту для українських біженців. Влада Німеччини затвердила постанову, відповідно до якої українцям буде продовжено легальне перебування у цій країні до 4 березня 2025 року.

“Усі, хто був змушений тікати від смертоносної війни Путіна, залишаться в безпеці з нами та матимуть доступ до освіти та ринку праці. Ми будемо і надалі захищати життя багатьох людей з України – поки триває ця жахлива війна. Ми продовжуємо тісно підтримувати Україну", - каже чиновниця.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Отже українці ще понад рік матимуть право на соціальну підтримку від федерального та місцевих урядів. Водночас, українські біженці матимуть доступ до освіти та ринку праці. Щоби продовжити статус тимчасового захисту, нашим співвітчизникам не потрібно буде повторно подавати заяви або проходити інші марудні бюрократичні процедури.

Німеччина ухвалила важливе рішення щодо подальшого перебування українських біженців

До речі, щодо працевлаштування, то німецький уряд покладає великі надії саме на українських біженців. Через демографічну кризу, яка нині охопила практично всю Європу, Німеччина відчуває велику нестачу кадрів на ринку праці. Отож німецький уряд сподівається, що саме українці можуть стати "свіжою кров'ю", якої вкрай потребує німецька економіка.

Адже зараз у Німеччині перебуває близько 1,1 мільйона українців. Третину з них становлять діти і підлітки віком до 18 років. А ще дві третини – в основному жінки, причому більшість із них працездатного віку. До того ж, багато з них виконували в Україні кваліфіковану роботу, і дехто міг би продовжити працювати за спеціальністю.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, німецькі роботодавці готові допомогти українцям здобути нову кваліфікацію. Заради того, аби полегшити нашим співвітчизникам процес інтеграції у тамтешній ринок праці, німці навіть знизили вимоги щодо знання мови. На більшість вакансій вони готові брати працівників лише із базовими знанням німецької, сподіваючись, що в процесі роботи люди поліпшать свої мовні навички.

Нагадаємо, українці у Німеччині можуть отримувати німецьку пенсію. Але для цього треба виконати певні умови.

Головне