Нідерланди додатково виділять на підтримку України 1,4 млрд євро

Автор: Корнєєв Ігор

Уряд Нідерландів повідомив сьогодні про виділення Україні додаткових 400 млн євро. Згодом президент України Володимир Зеленський повідомив, що сума збільшилася ще на 1 млрд євро.

Нідерланди додатково виділять на підтримку України 1,4 млрд євро - today.ua

Незабаром уряд Нідерландів має піти у відставку. Але навіть в останні дні своєї роботи Кабінет Марка Рютте робить все можливе, щоби підставити плече нашій країні.

У бюджеті Нідерландів на цей рік було заплановано 2 млрд євро допомоги Україні. Таким чином, загальна допомога від Амстердама до кінця року становитиме 2,4 млрд євро.

"Щойно у телефонній розмові прем’єр-міністр Марк Рютте повідомив, що Нідерланди виділили ще мільярд євро на військову допомогу Україні й €400 млн на відновлення. Це додатково до зобов’язань у межах нашої двосторонньої безпекової угоди. Дякую, Марку, дякую, нідерландський народе! Це взірцевий приклад підтримки України", - повідомив президент України Володимир Зеленський.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

На наступний рік фінансування України закладено до бюджету на рівні півтора мільярда євро.

В уряді Нідерландів пояснили, що це зусилля в рамках загальної концепції країн НАТО, які домовилися збільшити військові витрати до 2% ВВП. Зазначимо, що Нідерланди вже витратили на допомогу Україні майже 3 млрд євро.

У березні прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте та президент Володимир Зеленський підписали 10-річну угоду про співпрацю у сфері безпеки між Україною та Нідерландами. Партія Рютте програла вибори у листопаді минулого року, і незабаром його Кабінет має піти у відставку.

Марка Рютте називають одним із найімовірніших кандидатів на посаду майбутнього глави Північноатлантичного Альянсу.

Нідерланди додатково виділять на підтримку України 1,4 млрд євро

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що Нідерланди входять до так званої "авіаційної коаліції" в рамках формату "Рамштайн". На додаток, вони є однією з небагатьох країн цієї коаліції, яка заявила про готовність передати Україні свої літаки F-16.

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила наприкінці минулого тижня, що перші 24 винищувачі вже готові. Вони чекають, коли українські пілоти завершать навчання, а наші аеродроми будуть придатними для приймання цих літаків.