Today.ua

Нейтральна Швейцарія може розпочати постачання зброї Україні: справа за парламентом

Швейцарія стала на один крок ближче до початку постачання зброї в Україну. Це рішення підтримав профільний комітет Національної ради Швейцарії.

Історія питання

Щоб зрозуміти важливість історичного моменту, слід згадати, що Швейцарія вже понад два століття підтримує військовий нейтралітет. Після Віденського конгресу у 1815 році, який підбив межу під наполеонівськими війнами, Швейцарія не брала участі в жодному військовому конфлікті.

При цьому миролюбна Швейцарія має численну, потужну і чудово навчену армію, яка вважається однією з найкращих у Європі.

Нейтралітет є основою швейцарської зовнішньої політики та прописаний у спеціальному законі. І схоже на те, що він незабаром може бути змінений. Це дозволить Україні отримати велику кількість сучасних озброєнь.

Прийняте рішення

У Комітеті з питань безпекової політики Національної ради Швейцарії відбулося спекотне обговорення можливих змін до Закону про військові матеріали. Саме це законодавче положення забороняє Швейцарії як прямі постачання озброєнь країнам, що воюють, а і його реекспорт іншими державами.

Саме в частині реекспорту пропонувалося пом'якшити закон і дозволити постачання виробленої у Швейцарії зброї в Україну третіми країнами.

У Комітеті засідають 20 депутатів і голоси розподілилися порівну. За процедурою в цьому випадку рішення ухвалює голова комітету і головуюча Зайлер Граф одноосібно вирішила долю ініціативи. Вона підтримала її, а це означає, що документ надійде на голосування до швейцарського парламенту. Якщо обидві його палати підтримають законопроєкт, це відкриє для ЗСУ серйозні перспективи.

Про які озброєння йдеться

Лише короткий список заборон, які Швейцарія наклала на постачання своєї зброї до України, дає уявлення про потенційні обсяги допомоги від цієї країни:

Одним словом, якщо документ, який був підтриманий Комітетом з питань безпекової політики, пройде голосування в парламенті, Сили оборони України можуть розраховувати на серйозне збільшення західних постачань.

Нагадаємо, з такими ж складнощами йде по парламентських кабінетах у Швейцарії законопроєкт про виділення 10,1 млрд швейцарських франків на покращення обороноздатності країни. Половину цієї суми пропонується передати Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ