Не судіть про книгу за обкладинкою: вчені з'ясували, за яким принципом люди створюють пари

Автор: Корнєєв Ігор

Не судіть о книзі за обкладинкою. Такому підходу в оцінці людей, у тому числі для налагодження близьких відносин, багатьох з нас навчали з дитинства. Проте вчені з'ясували, що у питанні формування пари люди все ж таки насамперед орієнтуються на зовнішність.

Не судіть про книгу за обкладинкою: вчені з'ясували, за яким принципом люди створюють пари - today.ua

В Університеті Флориди місцевий професор психології Грегорі Вебстер провів дослідження. Він проаналізував 1300 пар, щоб зрозуміти, чи є для них пріоритетним чинником зовнішність партнера. Зазначається, що досліджувалися лише пари протилежної статі.

Вебстер з'ясував, що чоловіки, які оцінювали себе як привабливих, переважно вибирали собі супутницю життя з жінок, які також високо оцінювали свої зовнішні дані.

Для більш об'єктивної оцінки такого параметра як зовнішня привабливість психолог показував фотографії учасників експерименту незнайомим з ними людям. Вони повинні були дати свою оцінку та підтвердити, що людина дійсно є привабливою.

Популярні зараз

В Укренерго повідомили, коли відключень світла поменшає: “Має бути трішки легше“

У ПФУ повідомили про грошову допомогу до Дня Незалежності: хто та як може отримати

В Україні запровадять новий податок: названо товари, які значно подорожчають

У Пентагоні прокоментували інформацію про відправлення військ Північної Кореї до України

Команда Грегорі Вебстера провела 27 окремих досліджень. Зокрема, фахівці проаналізували із залученням сучасних технологій метадані, зібрані з 1972 до 1988 року.

Вони з'ясували, що попри розвиток онлайн-знайомств та загальні зміни культурного фону, параметри привабливості з того часу не змінилися.

Не судіть про книгу за обкладинкою: вчені з'ясували, за яким принципом люди створюють пари

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще одне цікаве спостереження психолога та його команди: чоловіки, які протягом тривалого часу перебувають у стосунках, об'єктивніше оцінюють свою привабливість. Дослідники зробили висновок, що це пов'язано з тим, що в молодості люди самовпевненіші.

Також нагадаємо, що нещодавно у медичному журналі Sage Journals було опубліковано результати досліджень, які підтвердили корисність нецензурної лексики для загального самопочуття людини.