Канцлер ФРН Олаф Шольц висловився з приводу дозволу для України від західних союзників завдавати ударів по території Росії. Нагадаємо, Німеччина довго чинила опір, але також дала таку згоду.
На думку Олафа Шольца, рішення про зняття обмежень, які були накладені на зброю, що поставляється в Україну, приймалося союзниками спільно. Федеральний канцлер Німеччини заявив, що він ніколи б не дозволив чинити на себе тиск у цьому питанні.
Також він нагадав, як обмежено застосування іноземних озброєнь ЗСУ.
"Як сказав президент Сполучених Штатів Америки, йдеться лише про можливість захистити велике місто, наприклад, Харків", - заявив канцлер.
Ще 3 травня під час свого візиту до Києва міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон заявив, що Лондон не заперечує, аби Сили оборони України вражали військові об'єкти противника не лише на своїй території.
"Україна має на це право. Оскільки Росія завдає ударів по Україні, цілком зрозуміло бажання України переконатися, що вона здатна захистити себе", - заявив Девід Кемерон.
Майже місяць ніхто із великих постачальників зброї для ЗСУ не приєднувався до ініціативи Великої Британії. Однак відомо, що на президента США Джо Байдена весь цей час чинився великий тиск. Очевидно, паралельно йшли консультації Вашингтона з Берліном та Парижем, оскільки було важливо ухвалити таке рішення колегіально.
Зазначимо, що Україна останні два з половиною роки протистояла агресії країни, що перевершує її у військовій могутності, не маючи можливості завдавати ударів по її території західною зброєю. Зараз такі дозволи даються в Європі повсюдно.
Нагадаємо, минулого тижня Нідерланди заявили, що не заперечують проти використання їхніх винищувачів F-16 для ударів по Росії. Таку саму заяву раніше зробила Данія.