Не лише штраф: адвокат розповів, яке покарання загрожує призовникам за відмову проходити ВЛК

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні триває, і всіх військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років можуть призвати до армії. Перед цим вони обов'язково мають пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Адвокат Христина Ковцун розповіла, яке покарання загрожує громадянам у разі відмови від проходження комісії.

Не лише штраф: адвокат розповів, яке покарання загрожує призовникам за відмову проходити ВЛК - today.ua

За словами правозахисниці, в мирний час усі військовозобов'язані громадяни повинні проходити медичний огляд один раз на п'ять років.

У військовий час, отримавши повістку, чоловік зобов'язаний з'явитися в територіальний центр комплектування, уточнити облікові дані і пройти військово-лікарську комісію. Вона встановлює, чи придатна людина до служби в армії, обмежено придатна, або непридатна.

Христина Ковцун зазначила, що відмова від проходження ВЛК є адміністративним правопорушенням. За ігнорування передбачено штраф, а потім може бути ще один виклик на медкомісію.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Не лише штраф: адвокат розповів, яке покарання загрожує призовникам за відмову проходити ВЛК

Як призовники проходять ВВК

Військовозобов'язані під час проходження ВВК повинні надати свою медичну картку та витримки з медичної документації про всі перенесені захворювання. Під час ВВК військовообов'язковому призначають загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз крові на антитіла — ВІЛ, гепатит B, гепатит C, визначають групу крові, резус-приналежність, проводять рентгенологічне обстеження.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чоловікам старше 40 років обов'язково повинні проводити вимірювання внутрішньоочного тиску та дослідження крові на цукор. За поганих показників можуть призначатися додаткові обстеження. Тільки після цього виноситься вердикт про придатність чи непридатність конкретної людини до військової служби.

Нагадаємо, у Верховній Раді назвали причину посилення мобілізації.