НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень, присвячену Року Дракона

Автор: Леся Ловіцька

НБУ сьогодні, 24 листопада, презентував нову монету номіналом 5 гривень. Грошовий знак присвятили прийдешньому Року Дракона.

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень, присвячену Року Дракона - today.ua

Йдеться про традиційну пам'ятну монету із символом 2024 року. Вона виготовлена у стилі 12-річного східного календаря та з посвятою ЗСУ.

У центрі на реверсі монети зобразили дракона, а праворуч – шеврон Збройних Сил України. По колу на аверсі нанесено 12 символів східного календаря, а в центрі розташований стилізований годинник зі стрілкою, який вказує на дракона.

Маса монети, що виготовлена з нейзильберу, становила 16,5 г, діаметр – 35 мм. Гурт – рифлений, спеціальна якість карбування.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Автором дизайну монети виступила художниця Марина Куц, а скульптором – Володимир Дем'яненко. Тираж становив 80 тисяч, монети представлені у сувенірній упаковці.

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень, присвячену Року Дракона

Нову монету можна купити з сьогодні в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Онлайн планують реалізувати 40 тисяч монет, перші 15 тисяч із яких стали доступними для покупки вже сьогодні.

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень, присвячену Року Дракона

Також є можливість придбати монету у банках-дистриб'юторах – Радабанку, ПриватБанку, Укргазбанку, Таскомбанку. Реалізація буде проводитись у міру відвантаження Банкнотно-монетним двором Національного Банку України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Для нас 2024-й – це насамперед рік продовження боротьби, героїзму та мужності наших воїнів, які зустрінуть його на фронті, захищаючи Україну. Тому нова пам'ятна монета Рік Дракона міститиме також шеврон Збройних Сил України як символ відваги та сили наших захисників", - зазначив регулятор.

Раніше НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень, присвячену визволенню Херсона.