Національний банк України ввів в обіг дві унікальні монети номіналом 5 та 10 гривень. Їх випустили під назвою "Крапля життя" – через краплі крові, зображені на аверсі.
НБУ представив нові монети напередодні, до Всесвітнього дня донора крові. Нові грошові знаки присвячені людям, які рятують життя інших.
Монету номіналом 5 гривень виготовили з нейзильберу – це плав нікелю, міді та цинку. Її тираж – 75 тисяч штук. А 10 гривень відчеканили зі срібла, тираж цієї монети значно менший – лише 5 тисяч штук.
Заступник голови Нацбанку Олексій Шабан зазначив, що нові монети є символом єднання навколо ідеалів доброчинності та гуманності, виявом вдячності кожному, хто прагне прийти на допомогу для підтримки та порятунку інших.
Популярні зараз
Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці
Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН
Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги
Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі
"Нові монети викарбувані з металу, але справжня їх цінність – у людській доброті, без якої неможливе донорство. Сподіваємося, що все більше українців об’єднуватимуться навколо цієї благородної справи, бо, лише об’єднавши зусилля, можна врятувати тисячі життів та перемогти", – наголосив топменеджер.
Дизайнером монет виступила художниця Марина Куц з Києва.
У центрі на аверсі монет зображена об'ємна крапля крові, навколо якої зображені фігури людей, що тримаються за руки.
Образ вказує на благородну мету – порятунок життів. Особистий внесок кожної особи символізують стилізовані краплі крові, що рухаються від кожної фігури до центру кола. Вгорі зображено малий Державний Герб України, а також написи: "Україна", номінал, символ гривні ₴, та рік випуску.
На дзеркальному тлі реверса праворуч є напис "ЖИТТЯ", стилізований під систему для переливання крові з голкою. Він символізує забезпечення судин кров’ю, які зображені ліворуч внизу, та вказує на велику потребу в донорстві під час війни.
Реалізація монет проводиться в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Їх також можна придбати у банках-дистриб'юторах: Ощадбанку, ПриватБанку, ПУМБ, Укргазбанку та Таскомбанку.
Раніше у НБУ повідомили про зростання заробітних плат громадян та зниження рівня інфляції.