НБУ вирішив знизити облікову ставку до 20% з 15 вересня, - Андрій Пишний

Автор: Леся Ловіцька

Правління Національного банку України ухвалило рішення з 15 вересня знизити облікову ставку до 20% річних. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний.

НБУ вирішив знизити облікову ставку до 20% з 15 вересня, - Андрій Пишний - today.ua

Зазначено, що подальше уповільнення інфляції та здатність НБУ забезпечувати курсову стійкість дозволяють знижувати облікову ставку за збереження достатньої привабливості гривневих заощаджень. У НБУ вважають, що такий крок не створює загроз для макрофінансової стабільності та сприятиме відновленню економіки.

У прес-службі Нацбанку повідомили, що у серпні інфляція у річному обчисленні сповільнилася до 8,6%. Цінова динаміка перевершила очікування НБУ. Це сталося насамперед за рахунок збільшення пропозиції продуктів харчування, завдяки добрим урожаям.

Зниження базової інфляції (до 10% у серпні) виявилося близьким до липневого прогнозу. Заходи НБУ щодо забезпечення привабливості гривневих активів та стійкості валютного ринку сприяли подальшому покращенню інфляційних та курсових очікувань.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Що означає зміна облікової ставки

Зміна облікової ставки – це важливий сигнал для банків, які визначають процентні ставки за кредитами та депозитами. Чим вона вища, тим дорожчі вклади та позики у національній валюті.

Нагадаємо, що Нацбанк у липні вже знижував облікову ставку до 22%, а у червні 2022-го її різко підвищили. Правління регулятора збільшило ставку з 10 до 25% річних.

НБУ вирішив знизити облікову ставку до 20% з 15 вересня, - Андрій Пишний

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Представники Нацбанку уточнили, що у майбутньому передбачається продовження циклу зниження облікової ставки. Одако потрібно враховувати невизначеність та високі ризики, пов'язані з веденням повномасштабної війни. НБУ діятиме обережно, щоб забезпечити макрофінансову стійкість. У разі погіршення очікувань, посилення ризиків курсової стійкості та помітного зниження привабливості гривневих інструментів рішення коригуватимуться.

Раніше повідомлялося, що НБУ повідомив про банкрутство ще одного банку, шостого від початку повномасштабної війни.