НБУ вирішив знизити облікову ставку до 20% з 15 вересня, - Андрій Пишний

Автор: Леся Ловіцька

Правління Національного банку України ухвалило рішення з 15 вересня знизити облікову ставку до 20% річних. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний.

НБУ вирішив знизити облікову ставку до 20% з 15 вересня, - Андрій Пишний - today.ua

Зазначено, що подальше уповільнення інфляції та здатність НБУ забезпечувати курсову стійкість дозволяють знижувати облікову ставку за збереження достатньої привабливості гривневих заощаджень. У НБУ вважають, що такий крок не створює загроз для макрофінансової стабільності та сприятиме відновленню економіки.

У прес-службі Нацбанку повідомили, що у серпні інфляція у річному обчисленні сповільнилася до 8,6%. Цінова динаміка перевершила очікування НБУ. Це сталося насамперед за рахунок збільшення пропозиції продуктів харчування, завдяки добрим урожаям.

Зниження базової інфляції (до 10% у серпні) виявилося близьким до липневого прогнозу. Заходи НБУ щодо забезпечення привабливості гривневих активів та стійкості валютного ринку сприяли подальшому покращенню інфляційних та курсових очікувань.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Що означає зміна облікової ставки

Зміна облікової ставки – це важливий сигнал для банків, які визначають процентні ставки за кредитами та депозитами. Чим вона вища, тим дорожчі вклади та позики у національній валюті.

Нагадаємо, що Нацбанк у липні вже знижував облікову ставку до 22%, а у червні 2022-го її різко підвищили. Правління регулятора збільшило ставку з 10 до 25% річних.

НБУ вирішив знизити облікову ставку до 20% з 15 вересня, - Андрій Пишний

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Представники Нацбанку уточнили, що у майбутньому передбачається продовження циклу зниження облікової ставки. Одако потрібно враховувати невизначеність та високі ризики, пов'язані з веденням повномасштабної війни. НБУ діятиме обережно, щоб забезпечити макрофінансову стійкість. У разі погіршення очікувань, посилення ризиків курсової стійкості та помітного зниження привабливості гривневих інструментів рішення коригуватимуться.

Раніше повідомлялося, що НБУ повідомив про банкрутство ще одного банку, шостого від початку повномасштабної війни.