НБУ вирішив змінити правила зберігання та розкриття банківської таємниці

Автор: Леся Ловіцька

НБУ планує змінити правила зберігання та розкриття банківської таємниці. Нововведення пов'язані з необхідністю їх приведення у відповідність до закону та вдосконалення порядку розкриття даних.

НБУ вирішив змінити правила зберігання та розкриття банківської таємниці - today.ua

У пресслужбі Нацбанку назвали головні зміни, які збираються запровадити:

  • уточнити вид інформації, яка становить банківську таємницю та яку має право надавати НБУ Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
  • доповнити список даних, що являють собою банківську таємницю та розкриваються банками за запитами уповноважених державних органів;
  • уточнити перевірки, які проводяться Нацбанком, протягом яких банки зобов'язані надавати документи та їх копії з інформацією, що становить банківську таємницю.

Вказані норми містить проєкт постанови Правління НБУ "Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці". Зазначено, що зауваження та пропозиції приймаються до 3 березня.

НБУ вирішив змінити правила зберігання та розкриття банківської таємниці

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Що таке банківська таємниця

Банківську таємницю становлять відомості про фізичних та юридичних осіб, вони можуть стосуватися інформації, отриманої при оцінці кредитоспроможності клієнта, який планує оформити кредит. Це рахунки та операції з ними, депозити, доходи, майно та комерційна діяльність.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Банківські працівники обов'язково підписують угоди щодо збереження банківської таємниці. Їм не можна розголошувати третім особам і використовувати з вигодою для себе дані, які стали відомі їм завдяки службовому становищу.

Нагадаємо, що Нацбанк змінив умови купівлі валюти в Україні – з 21 лютого банки вимагатимуть у клієнтів додаткову інформацію.