НБУ вирішив змінити правила обміну пошкоджених купюр

Автор: Леся Ловіцька

НБУ вирішив змінити правила обміну ушкоджених купюр. Це питання було виставлено для громадського обговорення. Очікуються поправки до Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот та монет. Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймають до 29 березня включно.

НБУ вирішив змінити правила обміну пошкоджених купюр - today.ua

У пресслужбі Нацбанку повідомили, що зміни викликані необхідністю приведення окремих вимог Правил у відповідність до норм закону "Про Національний банк України", які набули чинності 1 січня 2024 року.

Передбачено:

  • спростити порядок обміну НБУ купюр, які втратили платіжні ознаки внаслідок катастрофи, пожежі, стихії або нещасного випадку, а також через побутове пошкодження;
  • уточнити вимоги до дій з купюрами, пошкодженими під час ЧР, - Нацбанк повинен змінювати банкноти за підсумками досліджень - за рішенням суду.

Регулятор зобов'язав уповноважені банки приймати у громадян сильно пошкоджені гривневі купюри.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков зазначив, що для відшкодування вартості пошкоджених грошей потрібно, щоби збереглося не менше 55% від площі банкноти.

Вказано, що за інструкцією НБУ від заявника потрібна довідка про інцидент, який призвів до псування готівки. Проте в окремих ситуаціях достатньо заяви з описом обставин пошкодження банкнот.

НБУ вирішив змінити правила обміну пошкоджених купюр

Сильно пошкоджені купюри внаслідок пожежі слід передати на дослідження для відшкодування збитків – усієї суми.

НБУ вирішив змінити правила обміну пошкоджених купюр

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Можна звертатися до обласних підрозділів грошового обігу Нацбанку, які працюють у Києві, а також на Львівщині, Дніпропетровщині, Хмельниччині, Одещині та Харківщині. В інших регіонах слід звертатися до уповноважених банків - ПриватБанку, Ощадбанку, ПУМБ або Райффайзен банку.

Раніше НБУ рекордно підвищив курс долара: американська валюта відновила історичний максимум.