НБУ скасував фіксований курс: аналітик розповів, як зміниться вартість валюти до кінця жовтня

Автор: Лобанова Єлизавета

Нацбанк запровадив гнучкий курс долара з 3 жовтня. Аналітики почали робити свої прогнози щодо того, як такий крок регулятора вплине на ситуацію на валютному ринку України. Поки що жодних кардинальних змін не передбачається.

НБУ скасував фіксований курс: аналітик розповів, як зміниться вартість валюти до кінця жовтня - today.ua

Економіст Олег Пензін в ефірі "Радіо Свобода" заявив, що українцям не варто створювати штучний ажіотаж зі скуповування доларів. Адже тепер вартість валюти залежатиме від попиту та пропозиції на ринку. До того ж НБУ зобов'язався суттєво обмежувати курсові зміни, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

"Зовсім немає потреби зараз вистачати свої гривні і бігти купувати валюту, створюючи додатковий ажіотаж. Все буде більш менш прогнозовано. Тим більше — ті зміни, про які ми зараз говоримо, стосуються безготівкового ринку. Готівковий ринок як існував за правилами, які вчора або тиждень тому були, та й він залишається сьогодні ", - зазначив економіст.

НБУ скасував фіксований курс: аналітик розповів, як зміниться вартість валюти до кінця жовтня

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

За словами Пендзіна, до кінця жовтня курс долара на безготівковому ринку поступово підтягуватиметься до готівкового, який зараз близько 38 грн, а безготівковий буде не 36,6 грн, а "37 з хвостиком".

"Тиждень- півтора-два — і ми побачимо вирівнювання курсу. Можливо, він підніметься до 38,5 грн. Думаю, що не в далекій перспективі ми матимемо єдиний курс — як готівковий, так і безготівковий",— спрогнозував Пензін.

Курс долара в Україні 4 жовтня

Через день після скасування фіксованого курсу долара американська валюта в банках зросла в ціні лише на 15 копійок – до 38,35 грн за долар. Продати американську валюту сьогодні можна за курсом 37,70 грн за долар.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У ПриватБанку 3 жовтня долар подорожчав на 10 копійок – до 37,85 грн за долар, і на такій же позначці валюта залишилася і в середу, 4 жовтня. Курс долара на карткові розрахунки у ПриватБанку також не змінився та становить 37,45 грн/долар.

Раніше повідомлялося, що НБУ дозволив банкам самостійно встановлювати курс валют.