НБУ повідомив, що банки можуть заблокувати грошовий переказ на 7 днів

Автор: Леся Ловіцька

Українські банки мають право блокувати грошові перекази клієнтів на термін до семи днів. У НБУ повідомили, із чим це пов'язано. Зазначено, що регулятор не зобов'язаний стежити за тим, чи фінансові установи захищають персональні дані клієнтів.

НБУ повідомив, що банки можуть заблокувати грошовий переказ на 7 днів - today.ua

Банки наділені повноваженнями зупиняти транзакції, які будуть вважати сумнівними. Видаткові операції можуть призупиняти на тиждень. Про це повідомили у роз'ясненні Національного банку. Вказано, що йдеться про підозрілі операції. Також зобов'язані зупинити перекази, що мають ознаки кримінального правопорушення.

Зазначено, що НБУ не має стежити за захистом особистої інформації з боку банківських установ. Ця функція щодо дотримання вимог законодавства та відповідні перевірки входять до повноважень Державної служби із захисту персональних даних.

Наголошується, що споживачі фінансових послуг можуть подавати скарги у НБУ, але це є гарантією проведення позапланових перевірок. Проте позапланова перевірка можлива, якщо Нацбанк виявив систематичні порушення, і при цьому фінансова установа їх не усунула.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Нагадаємо, МВФ назвав основні умови видачі грошей нашій країні. Щоб продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, нашій державі слід впровадити кілька важливих реформ.

НБУ повідомив, що банки можуть заблокувати грошовий переказ на 7 днів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

НБУ знизив валютну ставку до 13%

Сьогодні, 13 червня, стало відомо про зниження облікової ставки на 0,5 відсоткових пункта з наступного дня, 14 червня. У пресслужбі повідомили, що показники інфляції все ще стримані, тому Нацбанк продовжує цикл пом’якшення процентної політики для подальшого відновлення економіки.

Раніше повідомлялося, про рейтинг банків, яким свої заощадження довірили українці. Примітно, що його очолив не ПриватБанк, визнаний лідером на ринку.