Станом на 1 квітня у нашій державі працювало 63 банки, в яких громадяни зберігали 1 трлн 85 млрд грн. Стало відомо, яким фінансовим установам довірили свої гроші українці.
За даними Національного банку України, найбільше депозитів у державних ПриватБанка – 388,8 млрд грн та Ощадбанка – 187,2 млрд грн. Третє місце посідає приватний Універсал Банк (monobank) – 67,4 млрд грн.
За ними в рейтингу за вкладами йдуть банк іноземної групи Райффайзен Банк, де зберігається 61,1 млрд грн, приватний ПУМБ з 48,6 млрд грн, а також націоналізований Sense Bank – 46,4 млрд грн (раніше це Альфа-Банк).
У НБУ повідомили, що у квітні поточного року середні відсоткові ставки банків за новими вкладами у гривні для населення становили 11,2%. Це на 8,2% вище за очікувану інфляцію.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Стало відомо, що банки мають намір знижувати депозитні ставки. Насамперед це пов'язано з тим, що НБУ знизив облікову ставку та ставку за депозитними сертифікатами, за якими установи розміщують гроші у регуляторі, залучені у населення. Нагадаємо, що минулого місяця ставка знизилася до 16,5%.
Нацбанк пом'якшить валютні обмеження
Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний.
Вказано, що Нацбанк у рамках пакету ослаблення валютних обмежень зняв обмеження на імпорт послуг. Саме про це найчастіше просив бізнес. Другою була потреба у репатріації дивідендів.
Відзначено, що валютний ресурс країни має межу, тому поки що не можна дати можливість бізнесу обслуговувати та виплачувати такі кредити без обмежень.
"Ми вже працюємо над наступним пакетом пом'якшення валютних обмежень, але хочемо відповідних дій з боку бізнесу", - підкреслив глава Нацбанку.
Раніше в НБУ повідомили, що українців у 2024 році значно частіше будуть звільняти, ніж приймати на роботу.