До 50 тис. грн: названо виплати мобілізованим новобранцям у Києві, Львові, Одесі та інших містах

Автор: Леся Ловіцька

Держава та органи місцевого самоврядування стимулюють мобілізованих новобранців фінансово. Виплати запровадили для жителів великих міст. Стало відомо, скільки отримують призвані до армії чоловіки у Києві, Львові, Одесі та інших обласних центрах.

До 50 тис. грн: названо виплати мобілізованим новобранцям у Києві, Львові, Одесі та інших містах - today.ua

Грошова допомога військовозобов'язаним українцям, які вирушають захищати Батьківщину, є добровільним рішенням місцевих рад. Тому її розмір відрізняється залежно від регіону – його узгоджують депутати.

Київ

У столиці новобранцям, мобілізованим до 1 грудня 2023 року, передбачена матеріальна допомога у розмірі 30 тис. грн. Цю суму чоловіки отримають одразу після зарахування до військової частини – на свій банківський рахунок. У КМДА уточнили, що кошти також передбачені й для тих киян, які підписали контракт із ЗСУ.

Львів

У Львові мобілізованим належить максимальна сума по Україні – 50 тис. грн. Виплата передбачена для осіб, які добровільно підпишуть контракт з морською піхотою чи військовими частинами Десантно-штурмових військ.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

У місті також діє "Комплексна програма соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської міської територіальної громади", за якою мобілізованим з 2019 року виплачують по 25 тис. грн.

У Бориславі Львівської області контрактники з 1 січня 2024 року отримуватимуть по 20 тис. грн. Суму збільшили вдвічі – з 10 тис. грн.

Одеса

В обласному центрі автоматично нараховують грошову допомогу мобілізованим новобранцям – 20 тис. грн. В Одесі ухвалили рішення заохочувати й контрактників. Органи міськвлади виділили на ці цілі 20 млн грн.

Чернігів

Мобілізованим передбачено 15 тис. грн. Виконувач обов'язків Чернігівського міського голови Олександр Ломако зазначив, що вважає підтримку української армії обов'язком громади попри обмежені фінансові можливості.

Полтава

У Полтаві для чоловіків, яких закликають до ЗСУ, погодили виплату 10 тис. грн. Однак цю суму нарахують не автоматично – потрібно звертатися з відповідною заявою до органів соціального захисту населення. Сенчанська (Миргородський район) та Сергіївська (Гадяцький район) громади ухвалили рішення виплачувати мобілізованим по 50 тис. грн.

Харків

У Харківській області фінансову допомогу узгоджено поки що лише у Богодухівській громаді – 50 тис. грн. Виплата надається всім мобілізованим, зокрема, переселенцям, які там зареєструвалися.

У бюджеті на ці цілі погодили суму 10 млн грн. Чоловікам слід звернутися до органів місцевого самоврядування. У Богодухові сім'ям зниклих безвісти солдатів виділяють по 10 тис. грн.

До 50 тис. грн: названо виплати мобілізованим новобранцям у Києві, Львові, Одесі та інших містах

В інших містах точаться дискусії про виділення грошової допомоги.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні у 2024 році на сектор безпеки та оборони спрямували 1,69 трлн грн, серед яких 751,3 млрд грн – безпосередньо на виплати військовослужбовцям.

Нагадаємо, що Зеленський ініціював підвищення заробітних плат українських військовослужбовців до 200 тис. грн.