Названо тариф на світло з 1 червня: наскільки зростуть суми у платіжках

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 червня підвищать тариф на електроенергію. Стало відомо наскільки зростуть суми у платіжках побутових споживачів. Диференціація повертається – знову враховуватиметься обсяг споживання.

Названо тариф на світло з 1 червня: наскільки зростуть суми у платіжках  - today.ua

Як повідомлялося напередодні, Кабмін планує подорожчання світла для населення. Інформація, отримана від директора енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимира Омельченка, підтвердилася. Кіловат-година влітку коштуватиме 4,80 грн.

Українці, які використовують на місяць менш як 100 кВт-год, сплачуватимуть по 2,64 грн/кВт-год, як зараз. А ті, хто активно користується побутовими приладами, витрачатимуть на 80% більше.

За даними РБК, уряд ухвалить відповідне рішення 30 травня. Видання посилається на своє поінформоване джерело. Уже підготовлено проєкт, який мають затвердити завтра.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

За використання 100 кВт-год на місяць щомісячний платіж за електроенергію становитиме 264 гривні. Якщо громадянину потрібно 200 кВт-год, він заплатить 744 гривень (зараз - 528 гривень), а при використанні 300 кВт-год - 1224 гривні (зараз - 792 гривні).

Під час підготовки остаточного рішення розглядали різні варіанти, зокрема тариф 3,96 грн/кВт-год. Проте вирішили збільшити вартість світла більш відчутно. Нагадаємо, що влада та комунальники називають економічно обґрунтований тариф на рівні близько 8 гривень.

Минулоріч Кабінет Міністрів також підняв тариф на світло з 1 червня – до 2,64 грн/кВт-год. До цього він залежав від споживання. Перші 250 кВт на місяць коштували 1,44 грн, а якщо використання було більшим, то тариф становив 1,68 грн.

В Україні під час війни діє мораторій на підвищення тарифів на газ, опалення та гарячу воду. А на електроенергію та холодну воду він не поширюється.

Названо тариф на світло з 1 червня: наскільки зростуть суми у платіжках

Також стало відомо про відключення світла – восени вони почастішають.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Зараз ситуація набагато гірша, ніж у 2022-2023 роках. Розбито об’єкти енергетичної інфраструктури, вичерпано резервні схеми перепідключення в операторів системи розподілу. За песимістичного варіанта розвитку подій восени будуть більш жорсткі графіки відключень. Потрібно бути готовими до того, що за добу сумарно може бути лише 4 години зі світлом", — зазначила фахівчиня з ядерної енергетики Ольга Кошарна.

Раніше стало відомо, що в Україні підвищили тариф на воду для однієї категорії побутових споживачів.