В Україні з лютого активно відключатимуть електроенергію побутовим споживачам, які не сплачують за комунальну послугу. Стало відомо, через яку суму боргу можна залишитися без світла.
Уряд наприкінці 2023 року скасував мораторій на нарахування пені, штрафів та відключення комунальних послуг через заборгованість. Тим українцям, які ігнорували платіжки, відрізатимуть світло, і не лише його – аналогічно до будинків боржників обмежуватимуть подачу газу та води. Заступник міністра енергетики Світлана Грінчук зазначила, що спочатку постачальники попереджатимуть споживачів про необхідність внести кошти, а потім – вживати заходів.
У законодавстві не визначено суму заборгованості, через яку можна позбутися послуг. Однак, повторне підключення проводиться за рахунок споживача.
"Якщо ця сума менша за половину прожиткового мінімуму, тобто, 1514 грн, тоді компанія, яка надає послугу, оплачує також і підключення. Тому логічно, що компанії не відключатимуть, ймовірно, світло тим споживачам, у кого ця сума заборгованості менша", - поділилася Грінчук.
Чиновниця уточнила, що на погашення боргу надаватимуть до десяти днів. З боржниками проводитимуть консультації. Є можливість укласти угоду про реструктуризацію та визначити графіки оплати. Такий договір – справжній порятунок для тих українців, які не можуть одразу віддати компаніям-постачальникам усю суму.
Що відомо про тарифи на електроенергію
Депутат із Комітету з питань енергетики Верховної Ради Сергій Нагорняк заявив, що тарифи на світ зростуть приблизно вдвічі вже до вересня 2024 року. Він вважає, що вартість кіловату електроенергії становитиме не 2,64 грн, як зараз, а близько 6 грн.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що до кінця опалювального сезону змін не буде, і українці платитимуть комуналку за колишніми тарифами.
Нагадаємо, що українцям почали вимикати електроенергію з 29 січня. Стало відомо, кого обмеження торкнуться першочергово.