В Україні планують підвищити податки для усіх суб'єктів господарювання, зокрема для ФОПів. Стало відомо, які податки вони сплачуватимуть у липні.
У поточному місяці зміни для підприємців не передбачені, незважаючи на регулярні пропозиції владних структур підвищити рівень оподаткування. ФОП в Україні з 1 липня сплачуватимуть наступні види податків: це ЕП (єдиний податок) та ЄСВ (єдиний соціальний внесок).
Розмір ЄСВ залежить від мінімальної заробітної плати в Україні. З 1 січня вона становила 7100 грн, а з 1 квітня – 8000 грн. Таким чином, мінімальний єдиний внесок становить 1760 грн на місяць, це 22% від "мінімалки".
Максимальний ЄСВ складає 22% від 15 мінімальних зарплат. Наразі сума становить 26 400 грн на місяць.
Що стосується Єдиного податку, то для ФОП I групи він становить 302,8 грн – це 10% від прожиткового мініміма. Для II групи – 20% від "мінімальної зарплати" – 1600 грн. ФОП III групи сплачують фіксований ЄП на рівні 2023 року. Він становить 5% від доходів для неплатників ПДВ та 3% - для платників ПДВ.
За несвоєчасну сплату єдиного податку передбачені пеня та штрафи. Для уникнення переходу на загальну систему оподаткування встановлено наступні ліміти доходів:
- I група - 1 336 000 грн;
- II група - 6 672 000 грн;
- III група - 9 336 000 грн.
Нагадаємо, що з 2025 року в Україні очікується підвищення податків – вони прописані у Національній стратегії, зміни запроваджуватимуться поступово. І для багатьох ФОПів це рішення влади може стати фатальним.
Пропозиції уже розроблені. Очікується різке підвищення військового збору та ПДВ. В уряді вважають, що це допоможе залучити до держбюджету додаткових 190 млрд грн. Проте реальні потреби бюджету становлять близько 400 млрд грн.
З наступного року очікується низка змін для ФОП. Серед головних – відсутність необхідності у реєстрації – статус фізичної особи-підприємця надаватиметься автоматично після відкриття в банку відповідного рахунку. А його закриття передбачатиме зняття статусу ФОП. II та III групу ФОП планують об'єднати в одну. Оподаткування становитиме від 3% до 17% - залежно від виду діяльності.
Військовий збір, який зараз ФОП не сплачують, планують збільшити до 5%. Причому зібрані кошти направлятимуть на оборону, а не у місцеві бюджети.
Наразі ставка ПДВ перебуває на рівні 20%. Її хочуть підвищити щонайменше на 2% або 3%. Про це заявив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Раніше повідомлялося, що Рада розробила варіанти економічного бронювання для ФОПів.