У Нацбанку України розповіли про ситуацію із фальшивою валютою у нашій країні. Найчастіше фальшивомонетники підробляють долари.
Минулого року в Україні було виявлено менш ніж сім сотень фальшивих банкнот. Це дещо більше, ніж роком раніше, зазначили у НБУ, проте загрози фінансовій системі країни не несе.
Також у Нацбанку зазначають, що предметом підробки найчастіше стають банківські білети США. Через популярність доларів при операціях з валютою на їхню частку випало 97% усіх вилучених з ужитку в нашій країні підроблених грошей.
У більш ніж у 90% випадках шахраї підробляють 100-доларові купюри, рідше – 50-доларові.
У НБУ попереджають, що жертвою фальшивомонетників найлегше стати у західних регіонах країни. Регулятор застерігає українців від придбання валюти на чорному ринку. У приватних обмінних пунктах можна також отримати фальшиву купюру.
Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомило про затримання у Львівській області людини, яка намагалася збути 6 тисяч підроблених доларів. Повідомляється, що йому вдалося продати довірливим українцям 300 доларів.
Зловмисника затримали на місці злочину – у момент збуту чергової купюри.
Щоб не стати жертвою фальшивомонетників, намагайтеся дотримуватися простих правил:
- не обмінюйте банкноти у сумнівних місцях;
- не довіряйте надмірно спокусливому курсу;
- уважно перевіряйте наявність захисних знаків на грошах.
Якщо ж вам до рук все ж таки потрапила фальшива банкнота, не намагайтеся її збути. Зверніться до поліції та допоможіть зупинити розповсюдження грошей, які шкодять співвітчизникам та національній фінансовій системі.
Нагадаємо, НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей. Про те, які купюри та монети потрібно встигнути обміняти, ми розповідали у нашому матеріалі.