В Україні вкрай важка ситуація з пенсійним забезпеченням громадян. Вони отримують низькі виплати – в уряді зазначають, що ситуація з роками лише погіршуватиметься. Причиною називають демографічну кризу. Проте у колишнього міністра соціальної політики Андрія Реви інша думка. Він вважає, що цю проблему спричинила бездіяльність влади.
Відомо, що у нашій країні різко знижується співвідношення між офіційного працевлаштованими громадянами та тими, які досягли пенсійного віку. Але становище погіршується зовсім не через демографічну кризу.
"Влада говорить неправду. Зараз усі проблеми пенсійного фонду намагаються пояснити поганою демографією. Демографія в Україні приблизно на рівні Японії. Але там немає проблем з пенсіями через відсутність тіньової економіки", - зазначив Рева.
За словами колишнього чиновника, до повномасштабної війни у нашій державі з 22 мільйонів людей працездатного віку пенсійні внески сплачували лише 13 мільйонів. Таким чином, близько 9 мільйонів громадян знаходилися у тіні. І влада нічого не робить задля того, щоб змусити цих працівників сплачувати податкові внески до ПФУ.
"Влада не робить жодних дій щодо виведення з тіні цих працівників", - наголосив колишній очільник Мінсоцполітики.
Андрій Рева назвав заяви про проблеми з демографією несправедливо називають єдиною причиною низьких пенсій українців:
"Коли ми говоримо про проблеми пенсійного фонду, головна маніпуляція влади - проблема в демографії. Ні! Проблема в тіньовій економіці та низьких заробітних платах. Влада нічого не робить, щоб їх підвищувати. Справа не тільки в кількості людей працюючих на одного пенсіонера, а в тому, які внески люди платять до пенсійного фонду. Половина людей платить їх з мінімальної заробітної плати".
Ексміністр навів приклад IT-фахівців, які отримують одні з найвищих заробітних плат в країні – близько 80-100 тисяч гривень. І навіть такі забезпечені люди зазвичай сплачують ЄСВ з розрахунку мінімальної зарплати. Таким чином, один "айтівець" не утримує навіть одного пенсіонера. Тому Рева переконаний, що треба зосередити зусилля на боротьбі з тіньовою економікою та сприяти підвищенню заробітної плати. Це дві основні задачі, на яких слід зосередитися Кабміну.
"Влада абсолютно закрила очі на тіньову економіку", - цитує експерта "Еспресо".
Раніше повідомлялося, що ООН продовжила програму грошової підтримки пенсіонерів з низькими пенсіями. Вони ще пів року отримуватимуть доплати до 3250 грн.