Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Автор: Леся Ловіцька

В Україні підвищили тарифи на світло як для населення, так і для бізнесу. Це відобразиться на кінцевому споживачеві, тому що нова вартість кіловат-години буде врахована у більшість цін. Названо продукти, які подорожчають найближчим часом.

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу - today.ua

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів, директор ТОВ "Київхліб" Юрій Дученко повідомив, що до подорожчання електрики для галузі додаються й аварійні відключення. У наступні кілька місяців вартість хліба може підвищитися на 30%.

Річ у тому, що  аварійні відключення призводять до збільшення браку на виробництві, обладнання виходить з ладу. Не всі заводи мають змогу працювати на генераторах.

Дефіцит і збільшення вартості електрики призведе до підвищення цін на борошно, круп та пластівців. Виробники понесуть збитки, особливо підприємства, які чесно на ринку працюють, офіційно оформлюють працівників та сплачують податки

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Співзасновник ТОВ "ТЕРРА" Олександр Ясинський зазначив, що покупці вже за 2-3 місяці відчують зміну цін на бакалійну продукцію

Споживачам слід підготуватися і  до подорожчання м'яса, ковбас та солодощів. Це пов'язано з тим, що усі харчові підприємства використовують електроенергію та платять за неї згідно з договорами. Зростання витрат на оплату рахунків ФОПи та юридичні особи будуть закладати у ціни на товари.

Здорожчають не лише продукти, очікується підвищення вартості послуг. Зокрема збільшаться суми у чеках в кафе та ресторанах. Вони потребують генерації у період відключень, і витрачають більше коштів на бензин та дизельне паливо.

Також не слід забувати про зміну курсу долара.

"Ми бачимо, як стрибнула гривня, перевищила позначку 40 грн. Це додатковий стимул інфляції та девальвації гривні. Тобто імпортні товари — ті ж самі овочі, фрукти зростуть в ціні. Сюди ж додаються проблеми з їхнім зберіганням за відсутності електрики", — пояснив фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Треба  очікувати на дорожчання електротоварів в Україні - світильників на акумуляторах, павербанків, сонячних панелей, інверторів. Попит зросте, а дефіцит на складах призведе до спекулятивної тенденції на ринку.

Нагадаємо, що українці можуть знизити тариф на електроенергію на 50% та сплачувати по 2,16 грн/кВт-год.