В Україні розмір пенсії залежить від стажу та заробітної плати. Громадяни на заслуженому відпочинку отримують менш як 30% від колишнього доходу. Стало відомо, на які виплати можуть розраховувати ті, хто отримує "мінімалку" та зарплату, яка вища за середню.
Для кожного пенсіонера виплата розраховується індивідуально. Тому навіть за наявності однакового стажу розмір пенсії буде значно відрізнятися. Найважливіше – це сплата страхових внесків. У 2024 році для того, щоб стати пенсіонером, потрібно офіційно пропрацювати та сплачувати податки не менш як 31 рік.
Українці, які отримають мінімальну заробітну плату, не можуть розраховувати на високу пенсію, вона також буде мінімальною. Нагадаємо, що "мінімалка" у поточному році становить 8000 грн. З таким доходом після досягнення 60 років можна отримувати 2361 грн на місяць.
За умови 35 років стажу та заробітної плати на момент виходу на пенсію у 10 000 грн, вона становитиме 3314 грн. Відповідні дані наводить видання "Обозреватель".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
З аналогічним стажем та зарплатою у 15 000 грн нарахують пенсію 4228,2 грн.
Якщо громадянин отримує заробітну плату вищу за середню, тобто понад 33 000 грн, його пенсія становитиме 9491,5 грн.
Згідно з нормативами Міжнародної організації праці, достатньою вважають пенсію у розмірі 40% від заробітної плати. До цього показника в Україні ще далеко.
Більшість українських пенсіонерів перебувають за межею бідності. Щастить тим, кому фінансово можуть допомогти діти, а іншим доводиться заощаджувати навіть на найнеобхідніших речах.
Нагадаємо, що у Верховній Раді запропонували дозволити служити у ЗСУ пенсіонерам через чоловіків старше 60 років. Ця заява прозвучала від народної депутатки Оксани Савчук. Вона наголосила, що йдеться про певні посади та окреслила умови своєї ініціативи.