Люди часто п'ють чай, не здогадуючись, що шкодять здоров'ю. Є два види цього продукту, до яких потрібно ставитися з обережністю. Причому один напій взагалі треба виключити з раціону, щоб убезпечити себе.
Вчені, медики та дієтологи закликають людей відмовитися від вживання пакетованого чаю. Так, він дуже зручний – просто залити окропом на роботі й можна швидко насолодитися смаком. Однак потрібно враховувати, що чай у фільтр-пакетах не є чаєм. Це перетерта крихта або чайний порошок – сміття. У ньому немає корисних речовин.
Якщо пакетик чаю ще й без окремої упаковки, це означає, що він уже як сорбент увібрав у себе всі відходи виробництва. Йдеться про дешевий чай низької якості, в якому багато домішок, зокрема хімічних. Саме вони дають яскраве фарбування навіть у воді низької температури. Аналогічна ситуація із гранульованим чаєм.
Лікарі просять пацієнтів з онкологією відмовитися від пакетованого та штучно ароматизованого чаю. Такий напій негативно впливає на роботу лімфатичної та імунної систем.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Але й здоровим людям не слід захоплюватися напоями зі штучними ароматизаторами. А тим, хто схильний до алергічних реакцій краще взагалі назавжди відмовитися від них. Це особливо стосується людей, які страждають на бронхіальну астму, атопічний дерматит, псоріаз, алергічний риніт. Їм категорично не можна пити такий чай, бо прояви їхньої хвороби лише посилюватимуться.
При цьому слід пам'ятати, що натуральні добавки не зіпсують продукт. Йдеться про ефірну олію бергамоту та квіток жасмину. Вони посилюють корисні речовини у чаї.
Другий чай, який потрібно вживати обмежено – це зелений. Так, його вважають найкориснішим для здоров'я.
Потрібно пам'ятати, що він негативно впливає на роботу печінки. Ботанічні токсини з листя чайного дерева порушують нормальну роботу цього органу. Вони можуть нашкодити здоровим людям, не кажучи вже про тих, чий організм і так погано розщеплює та фільтрує речовини.
Активні компоненти такого напою взаємодіють з іншими продуктами. Серед тих, хто часто пив зелений чай, розвиток печінкової недостатності найчастіше діагностували у жінок, ніж у чоловіків.
Нагадаємо, що у чаї багато дубильних компонентів та органічних кислот. Зловживання чаєм шкодить людям з порушеннями травної системи – виразками та гастритами.
Раніше було названо найшкідливішу рибу, яку слід виключити з раціону.