Фахівці зі здорового харчування неодмінно рекомендують вносити у меню рибу. Однак до її вибору слід підходити уважно, оскільки продукт може принести більше шкоди, ніж користі.
Назвати українців рибоїдами складно. Перед війною вони в середньому споживали 15 кілограмів риби на рік, що в кілька разів менше, ніж у розвинених західних країнах.
Вочевидь, на це впливає доступність продукту та його вартість. Після початку війни, особливо після підриву росіянами Каховської ГЕС, риба значно подорожчала. Проте, нутриціологи – фахівці зі здорового харчування, наполягають, що риба обов'язково має бути в раціоні людини.
Наприклад, карася рекомендується їсти 3-4 рази на місяць. Ця риба хоч і кістлява, проте неймовірно смачна у смаженому виді. До того ж вона покращує зовнішній вигляд людини. Споживання карася позитивно впливає на стан волосся та шкіри.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також із видів риб, що водяться у водоймах України, нутриціологи рекомендують судака. Причому щодо цієї риби практично немає обмежень за віком – його можна їсти навіть маленьким дітям.
У судаку безліч цінних жирів, вітамінів та інших поживних елементів.
А ось до вибору риб, які у нас не мешкають, слід підходити дуже уважно. І тут важливо насамперед те, як росла риба та чим харчувалася. Виловлені зі свого природного довкілля оселедець та скумбрія можуть нашкодити вам хіба що, якщо їх погано зберігали, а ось штучно вирощена риба - зовсім інша справа.
Взяти, наприклад, тилапію. Управління контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів (FDA) регулярно включає її до списку "кращий вибір". Ця риба не жирна, при цьому вона дуже поживна і багата на різні корисні мікроелементи. Але при цьому саме її нутриціолог Ольга Дробиш називає найбруднішою рибою у світі.
Вона пояснює: вся річ у тому, як ця риба живе та зростає. Здебільшого тилапію експортують країни Азії. У Китаї та Бангладеш її вирощують не на спеціалізованих біофермах, а у простих копанках. Рекомендована іхтіологами щільність заселення там не дотримується і, щоб риба не хворіла, у воду висипається велика кількість антибіотиків.
Це дозволяє виростити тилапію до 400 грамів лише за 10 місяців, але така риба дуже шкідлива для людини, попереджає Ольга Дробиш.
Також рекомендуємо вам приготувати рибу в домашніх умовах із використанням ресторанних хитрощів відомих шеф-кухарів.