В Україні очікується складна зима – аналітики прогнозують обстріли об'єктів критичної інфраструктури, а також довготривалі відключення світла. У зоні максимального ризику опинилися три обласних центри. Названо місто, в якому ситуація буде найгіршою – місцеві жителі можуть залишатися без світла по 16 годин на добу.
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявив, що атаки на українські об'єкти енергетичної інфраструктури при зведуть до негативних наслідків. І найважче доведеться жителям трьох великих міст – Харкова, Одеси та Києва. Причому столиця традиційно "потерпатиме" найбільше.
Зазначено, що будь-яка генеруюча потужність, підстанція, у будь-який момент може бути розбита. Там зберігатимуться найвищі ризики. Харків знаходиться під прямим вогнем рашистів, а Київ з Одесою є величезними пунктами споживання. У портовому центрі практично немає власної генерації, тому зараз встановлюють генеруючі потужності, які закриють водопостачання та хоча б половину теплопостачання. Тому що для Одеси це критично важливо.
За словами Харченко, Київ є дуже дефіцитним містом. І у минулому для його забезпечення електроенергією будували ЧАЕС. Вказано, що взимку столиці не вистачає 700-900 мегават потужності, які слід завести ззовні.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"Якщо їх немає звідки завести, давайте будемо відвертими, якщо Київ відрізати від зовнішнього енергопостачання, кияни сидітимуть без світла по 16 годин на добу, і це буде нормально", - пояснив експерт.
Олександр Харченко дав поради, як підготуватися до відключень у квартирі. Багатоповерхівки мають два завдання. За наявності понад 10 поверхів, слід забезпечити насоси резервним живленням. Вони насоси качають воду та забезпечують опалення. Критична інфраструктура працюватиме нормально, але без насосів водопостачання та опалення не буде. Слід заживити ці насоси, і невеликі батареї чи генератори зможуть підтримувати роботу по 8-10 годин.
Найкращим рішенням для квартир названо невеликий інвертор на 3-5 кВт-год і батарея до 6-8 кВт-год. Таким чином, мешканці квартир зможуть забезпечити собі 12 годин зі світлом. І це значно підвищить комфортність життя під час обмежень електропостачання.
Раніше українцям назвали економічно обґрунтований тариф на світло – він значно вищий за той, який діє зараз.