Today.ua

Навіть на тлі російських ракетних атак у Києві уперто зростають ціни на житло

Із настанням весни окупанти дедалі частіше почали обстрілювати Київ. Проте українська столиця, як і раніше, намагається жити звичним життям. Кияни вірять, що ЗСУ не пустять ворога в Київ. Про це свідчать, зокрема, ціни на жило, які, попри все, продовжують зростати.

Що впливає на вартість столичної нерухомості, розповіла рієлторка агенції нерухомості Valion Валерія Малюцька.

На сьогодні ринок житла у столиці відновився до 70-80%  від довоєнного. Причому, покупці переважно орієнтовані на житло зі вторинного ринку, на первинному купують значно менше. Ціни на житло (у доларах), хоч і зросли, але ще трохи нижчі за довоєнні. Зате у гривнях вони вже набагато більші за ті, що були в 2021 році.  

Є декілька вагомих причин для зростання цін на житло

За словами рієлторки, одна з таких причин – вигідна іпотечна програма єОселя, яка зараз працює в Україні. За її даними, близько 80% покупців столичного житла скористалися саме цією програмою.

Крім того, люди, які втратили своє житло через війну, вкладають гроші, отримані за програмою єВідновлення. Цей чинник також підвищує попит на ринку нерухомості. А це, звісно, підштовхує вгору ціни на житло.

Ще одна причина зростання цін на житло – подорожчання будівельних матеріалів. Цей чинник найбільш актуальний для первинного ринку.

Із власного досвіду Валерія Малюцька знає, що продавці в оголошеннях нерідко завищують ціну на житло. Та коли доходить справа до продажу, більшість готові торгуватися і знижувати ціну.

"Треба розуміти, що далеко не факт, що квартира продасться за ту ціну, яку ми бачимо в інтернеті. Коли приходиш та оглядаєш квартиру, власник найчастіше готовий опустити ціну і продати дешевше на 10-15 відсотків. Зазвичай таких більшість. Є такі, хто не хоче опускати ціну, але їх небагато. Тому коли власник формує ціну на свою нерухомість, то має розуміти, за якою ціною нерухомість в його районі добре розкуповують, а за якою ціною довго не продається", - каже рієлторка.

Звісно, що столичний ринок усе ж відчуває залежність від війни в Україні. Після кожної ракетної атаки на Київ попит на житло знижується, і потрібно не менше тижня тиші, щоби він відновився.

"Як тільки стається чергова атака, то близько тижня після цього інтерес до покупок житла низький. Потім все поступово стає на свої місця. В цілому ж ринок нерухомості активізується, і це добрий знак", - зауважила Валерія Малюцька.

Відповідно до даних порталу ЛУН рейтинг середніх цін на однокімнатні квартири у районах столиці виглядає таким чином:

Нагадаємо, в Україні також подорожачала вартість оренди житла. Найбільшим попитом користуються однокімнатні квартири.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ