Українські школи активно готуються до нового навчального року. Стало відомо, що зміниться у закладах початкової та середньої освіти з 1 вересня.
У школах з наступного місяця передбачені три форми навчання – очна, онлайн та змішана. Яка саме буде діяти в тому чи іншому регіоні та населеному пункті будуть вирішувати військові адміністрації і місцева влада. Причому наявність укриття не єдина обов'язкова вимога. Є ризик дефіциту вчителів, багато з яких виїхали за кордон.
У прес-службі Міносвіти повідомили, что у змішаній формі очне та дистанційне навчання поєднані. Лекції можна проводити дистанційно, а практичні, лабораторні та контрольні – очно. У відомстві переконані, що навчання в початковій школі за варто проводити очно, щоб діти мали змогу соціалізуватися.
Формат навчання протягом року можуть змінюватися залежно від ситуації з беспекою. Структуру та тривалість уроків, освітнього дня та тижня визначатиме педагогічна рада закладу освіти.
Популярні зараз
“Згинь, Путін“: соліст гурту “Бі-2“ різко звернувся до президента Росії
Гарріс попросила Зеленського обрати наступника на випадок потрапляння у полон або вбивства, - WP
Українським військовослужбовцям дозволили особисто розпоряджатися своїми коштами на виплати сім'ям
Україна у 2025 році отримає модернізовані винищувачі Mirage 2000-5
Якщо батьки не погодяться з очною формою навчання, у них є можливість обрати іншу: дистанційну, екстернатну чи сімейну.
Міністр освіти Оксен Лісовий зазначив, що втомлена дитина зможе сприймати матеріал на уроці. Тому після перебування в укриттях під час нічних тривог є сенс не змушувати школярів приходити на перший урок.
"Це нормально – пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше. Наприклад, на платформі Всеукраїнської школи онлайн", - пояснив чиновник. Це також стосується вчителів: вони можуть перервати дистанційний урок через тривогу.
Скільки шкіл готові до очного навчального процесу
Станом на серпень найпростішими укриттями облаштовані 75% шкіл в Україні. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов нагадав, що у квітні була виділена державна цільова субвенція 1,5 млрд грн на облаштування укриттів у школах. Ці кошти мають використовуватися у громадах, щоб забезпечити початок нового навчального року. Батькам слід особисто оглянути укриття в закладі.
Проблема є не тільки з нестачею педагогів, але і з забезпеченням учнів підручниками Нової української школи. Багато із них не встигли надрукувати через економічні проблеми, спричинені повномасштабною війною.
За даними уряду, зараз за кордоном зараз перебуває близько мільйона українських дітей.
"Лише невелика кількість дітей через перенавантаження можуть опановувати одночасно дві програми – закордонної школи та української", – підкреслив Горбачов.
Раніше повідомлялося, що з 1 вересня в українських школах з'явиться новий предмет. Про це повідомив голова МОН.