Нацбанк ухвалив важливе рішення щодо кредитів, узятих військовослужбовцями

Автор: Марченко Любов

Нацбанк вирішив, що робити з кредитами військовослужбовців. Вони матимуть певні преференції у погашенні заборгованості. У кожному випадку банки вирішуватимуть з клієнтом подальшу долю його позики індивідуально. Але кредити повертати усе ж доведеться.

Нацбанк ухвалив важливе рішення щодо кредитів, узятих військовослужбовцями - today.ua

Таку відповідь дав НБУ на запитання одного з військовослужбовців.

Зокрема, у роз'ясненні йдеться, що Нацбанк розробив рекомендації для банків, як діяти з кредитами військовослужбовців. Кожен випадок слід розглядати індивідуально, а також виносити індивідуальні рішення. Єдине залишається непорушним: кредит доведеться повертати. Служба в ЗСУ та захист батьківщини не звільняють позичальника від фінансової відповідальності.

Водночас банки мають бути готові йти на поступки таким клієнтам. Зокрема, на перегляд строку виплат і реструктуризацію боргу. Крім того, банк не має права збільшувати відсотків за прострочений борг, нараховувати пеню та застосовувати до позичальника штрафні санкції. Такі заборони діятимуть з моменту призову військовозобов'язаного і до закінчення особливого періоду.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Нацбанк ухвалив важливе рішення щодо кредитів, узятих військовослужбовцями

Військовослужбовцям, в яких виникли проблеми із погашенням кредиту, рекомендують, у свою чергу, звертатися до банка-кредитора із письмовою заявою щодо реструктуризації боргу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Пропонуємо позичальникам-військовозобов’язаним, яких призвано на військову службу до Збройних Сил України, звернутися із письмовою заявою до банків щодо проведення реструктуризації за кредитом на сприятливих умовах", – йдеться у відповіді  НБУ.

Нагадаємо, на українців масово оформлюють кредити, про які вони не знають. Громадянам порадили, як можна перевірити свою кредитну історію.