Нацбанк повідомив про підвищення зарплат українців у 2024 році

Автор: Леся Ловіцька

Нацбанк повідомив важливу інформацію для українців: у 2024 році їхні зарплати збільшаться. Причому очікується реальне зростання виплат – після врахування інфляції.

Нацбанк повідомив про підвищення зарплат українців у 2024 році  - today.ua

У пресслужбі НБУ поінформували, що цього року заробітні плати громадян України зростуть на 8,7%. У 2023-му підвищення було меншим – на 3,5%.

Наголошено, що компанії більш активно шукають нових працівників, ніж це було рік тому. Збільшується кількість вакансій, а бізнеси планують розширювати штат – насамперед ті, що працюють у сфері торгівлі та послуг.

Однак у підприємств виникають складнощі з підбором персоналу, тому що на ринку праці виникли складнощі. Проблеми з кваліфікованими кадрами спостерігалися до початку повномасштабної війни. Однак після неї посилили міграція населення та мобілізація – багато чоловіків вирушили до ЗСУ.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

Рівень безробіття зменшується повільно. Минулого року він становив 19%, а цьогоріч знизиться до 16,2%. Очікується, що у 2025 році цей показник скоротиться до 13,9%, а у 2026-му – до 12,2%. Нагадаємо, що реальний рівень безробіття до 24.02.24 становив менш як 10%.

У Національному банку уточнили, що зростання конкуренції за кваліфікованих співробітників підштовхує компанії до підвищення зарплат. Попит на професіоналів зростатиме, особливо при покращенні ситуації з безпекою наступного року.

Відновлення України вимагатиме робочих рук, тому підприємства конкуруватимуть за робітників як за вимушених мігрантів, так і за захисників, що повернуться з фронту. Конкуренція й надалі стимулюватиме зростання реальних заробітних плат.

Нацбанк повідомив про підвищення зарплат українців у 2024 році

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Повідомляється, що зростання реальної зарплати українців у 2025 році становитиме 4,9%, а у 2026-му – 2,7%.

Раніше НБУ показав ліміти на зняття готівки у банкоматах: подано дані з топ-13 банків.