Нацбанк обмежить суми грошових переказів між картками: названо ліміти

Автор: Леся Ловіцька

Нацбанк готує проєкт рішення щодо обмеження грошових переказів, а також запровадження лімітів переказу коштів з карти на карту між фізичними особами. Мова йде про операції person-to-person. Очікується, що ліміти на вихідні р2р-перекази можуть становити 30 операцій та 100 000 грн на місяць для одного рахунку.

Нацбанк обмежить суми грошових переказів між картками: названо ліміти - today.ua

Впровадження обмеження планується впродовж місяця. Воно буде базуватись на рішенні РНБО щодо протидії нелегальному гральному бізнесу, яке прийняли у квітні.

Заступник голови НБУ Дмитро Олійник повідомив, що розглядається можливість впровадити ліміти для вихідних р2р-переказів з рахунків фізичних осіб у 100 тис. грн на місяць, а також обмеження кількості таких переказів до 30 протягом місяця.

"За нашими розрахунками, 95% клієнтів банків цих обмежень навіть не помітять. Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб для, наприклад, несплати податків та злочинної діяльності, стане складніше і дорожче", - зазначив топменеджер.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

За словами Олійника, вхідні транзакції обмежувати не планують, щоб не ускладнювати діяльність тих же волонтерів. За наявності підтверджень та підстав ліміти можуть збільшувати.

У регуляторі вважають, що обсяги тіньових переказів можуть становити мільярди гривень. Використовуються картки фізичних осіб, які надають зловмисникам персональні дані. Після цього через картки студентів чи пенсіонерів з місячним доходом у кілька тисяч гривень проводяться підозрілі платіжні операції з мільйонними сумами за день.

НБУ фіксує аномальне зростання обсягів р2р-переказів по системі з осені 2023 року. Також збільшилася кількість карток, з яких здійснюються вказані перекази, та середніх суми переказу у деяких банків-емітентів.  За оцінками аналітиків CASE Україна, наша держава на рік втрачає щонайменше 100 млрд грн через сірий ринок підакцизних товарів, схеми з ПДВ, зарплати у конвертах, контрафакт тощо.

Голова Нацбанку Андрій Пишний наголосив: якщо люди свідомо передають персональні карткові дані для протиправної діяльності, то вони не відрізняються від наркокур'єрів.

Після зміни законодавства у майбутньому можливе створення реєстру карток, які використовували для подібних операцій.

Нацбанк обмежить суми грошових переказів між картками: названо ліміти

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

НБУ також планує ввести для фінансових компаній вимоги щодо наявності уставного капіталу, прив'язаного до відсотків операцій від суми платежів – для протидії тіньовим платежам.

Раніше повідомлялося, що НБУ назвав рейтинг банків за депозитами.