NASA завершує набір кандидатів для місії на Місяць: гуманітаріїв і митців не беруть

Автор: Марченко Любов

У вівторок, 16 квітня, минає останній день подачі заявок від кандидатів, які можуть взяти участь у майбутній місії на Місяць. Заявку може подати хто завгодно. Але відбиратимуть кандидатів за певними і доволі жорсткими критеріями.

NASA завершує набір кандидатів для місії на Місяць: гуманітаріїв і митців не беруть - today.ua

Хто може сподіватися вдягти на себе місячний скафандр, пише Vector.

NASA проводить набір кандидатів для майбутньої місії на Місяць. Подача заявок від претендентів завершується у вівторок, 16 квітня. Відсів претендентів буде великий. Для того, щоби пройти первинний відбір, треба відповідати певній сукупності критеріїв. Якщо за хоч одним із них претендент не проходить, його бракуватимуть.

Щоби потрапити да заповітного загону обраних, треба, насамперед, відповідати таким основним критеріям:

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

  • бути громадянином США;
  • мати як мінімум ступінь магістра в галузі STEM (науки, технології, інженерія або математика). Причому кандидат повинен мати не менше трьох років стажу в одній із зазначених сфер.

Що стосується лікарів, то вони мусять мати щонайменше 3 роки медичної практики. А у пілотів має бути в активі як мінімум 1000 годин нальоту. Причому із них щонайменше 850 годин пілот мав провести за штурвалом реактивного літака.

Звісно ж, усі кандидати мають пройти ретельний медичний огляд і отримати позитивний висновок медиків. Крім того, вони також мають здати тест на наркотики.

У NASA також попереджають, що підготовка майбутніх астронавтів буде доволі тривалою, до трьох років. Курсанти можуть розраховувати на річну зарплату у розмірі 152 258 доларів.

Люди не були на Місяці майже 52 роки

Свого часу США активно впроваджували місячну програму. Вперше людська нога ступила на поверхню нашого супутника 21 липня 1969 року. Це був американський астронавт Ніл Армстронг з екіпажу корабля "Аполлон-11". Після того було ще шість вдалих висадок на Місяць. Останнім побував на цій планеті у грудні 1972 екіпаж "Аполлона-17". Астронавти повернулися на землю 19 грудня. Після того більше пілотованих польотів на Місяць не було.

NASA завершує набір кандидатів для місії на Місяць: гуманітаріїв і митців не беруть

Офіційна версія – місячна програма виявилась надто затратною навіть для американського бюджету. Неофіційні версії є різні, в тому числі й фантастичні. Дехто подейкує, що американці взагалі ніколи не були на Місяці, а всі кадри відеозйомки, начебто зробленої на поверхні супутника, були виконані в павільйоні. Існує й інша версія. Начебто там на Місяці астронавти зіткнулися з іншою цивілізацією, яка має там свою космічну базу. І мовляв прибульці недвозначно натякнули представникам Землі, що вони на Місяці - небажані гості.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Стовідсотково підтвердити або спростувати жодну з цих версій неможливо. Отже, залишається кожному вірити лише в те, що його найбільше вабить. Втім, як би там не було, а через півстоліття по тому США знову планують місію на Місяць. І це круто. Адже це дає нам усім надію, що людство усе ще вміє не лише ненавидіти і воювати, а ще й творити, вивчати і прагнути до зірок.

Нагадаємо, NASA також оголосило конкурс на підбір учасників марсіанської місії.