Нардепи мають намір спростити оформлення компенсації за втрату житла для ВПО

Автор: Корнєєв Ігор

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який змінює принцип оформлення компенсації за втрачене житло для ВПО. Якщо закон ухвалять загалом, оформити виплату стане набагато простіше.

Нардепи мають намір спростити оформлення компенсації за втрату житла для ВПО - today.ua

Декілька народних депутатів, за підтримки Комітету з економічного розвитку, запропонували змінити в Україні порядок виплати компенсації за знищене чи пошкоджене росіянами житло. Також це стосується житла внутрішньо переміщених осіб, що залишилося в окупації.

Василь Мокан, який є одним з авторів законодавчої ініціативи, зазначив, що у разі законопроєкту він виправить деякі правові прогалини, які містить нинішня процедура оформлення компенсації.

"Оскільки на деокупованих територіях українці мають можливість отримати компенсацію за втрачене житло, то для наших співгромадян із зони бойових дій чи тимчасово окупованих територій такого алгоритму досі прописано не було", - пояснив депутат Верховної Ради.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Пропонуються три важливі нововведення:

  • не проводити процедуру обстеження знищеного чи пошкодженого нерухомого майна, розташованого на територіях, де ведуться чи велися бойові дії, а також на тимчасово окупованих територіях (ТОТ);
  • прирівнювати пошкоджені об'єкти на ТОТ до знищених;
  • спростити процедуру отримання компенсації за зруйновані чи пошкоджені об'єкти нерухомого майна для ВПО, що перемістилися з територій, включених до переліку територій бойових дій чи ТОТ.

Нардепи мають намір спростити оформлення компенсації за втрату житла для ВПО

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Василь Мокан зазначив, що після війни Україна добиватиметься компенсацій за всіма зафіксованими фактами заподіяння Росією шкоди майну громадян. Але українці вже зараз повинні мати можливість отримати допомогу від держави чи міжнародних фондів у разі втрати житла.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що повторно евакуйовані ВПО можуть оформити допомогу терміном на один рік.