У парламентському Комітеті з нацбезпеки та оборони розглядають поправки до законопроекту №10449, які передбачають посилення мобілізації в Україні. Депутат Олексій Гончаренко звернувся до військових, які чекають на демобілізацію. Він заявив, що їх хочуть "кинути".
Нардеп поділився інформацією про те, що відбувається у Верховній Раді. Напередодні він залишився незадоволеним діями колег. Вказано, що із тексту законопроєкту виключили весь розділ змін до Кодексу адміністративного судочинства.
Таким чином, через один голос узгодили правку. І це призведе до того, що ухилянти від мобілізації й надалі зможуть керувати авто та користуватися своїми банківськими рахунками. Нагадаємо, що раніше таким чоловікам пропонували обмежити ці права.
"Голосування у Комітеті – 7 за, 6 проти. Після цього засідання було перервано, а потім і закрито головою комітету. Щось пішло не за планом", - зазначив Гончаренко.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Сьогодні Олексій Гончаренко поділився своїми емоціями від нового засідання колег. Парламентарій вважає, що вони затягують процес ухвалення рішень. А постраждають військовослужбовці, яким й так є за що переживати.
"Є важливе звернення до всіх військових: вас знову хочуть кинути! Я говорю це зараз у контексті мобілізаційного та демобілізаційного законопроєкту", - висловився депутат.
Політик нагадав, що він відстоює встановлення строків служби та домагається того, щоб захисники могли повернутися додому. Йдеться про чоловіків, які вже третій рік на фронті й потребують відпочинку.
Гончаренко наголосив, що замість узгодження відповідних норм усе затягується. Комітет із нацбезпеки та оборони понад два тижні не розпочинав розгляд поправок. Тільки 12 березня їх нарешті почали розглядати, але менш як за годину засідання було закрито. І залишається невідомим, як ситуація розвиватиметься надалі.
"Все це говорить про те, що немає жодного бажання прийняти цей законопроєкт, який дозволить одним повернутися додому, а іншим знати свої права, знати, на що вони можуть розраховувати при мобілізації. Ось така реальність. Це і є справжня "зрада" зараз", - наголосив народний обранець.
Раніше у Верховній Раді зробили заяву про граничний термін служби українських чоловіків у ЗСУ.