Аналіз ринку праці в Україні показав, що фахівці сфери IT продовжують залишатися найбільш високооплачуваними. Проте влаштуватися на роботу не так просто через високу конкуренцію.
Конкуренція зростає
У порівнянні з довоєнним рівнем конкуренція на ринку праці у сфері інформаційних технологій збільшилася на 107%. При цьому наголошується, що за деякими спеціальностями різко впала пропозиція:
- Front-end розробник (-81%),
- Back-end розробник (-75%),
- тестувальник (-63%).
В Україні на ринок праці вплинула війна, але скорочення айтішників – це світовий тренд, який розпочався два роки тому. Причиною називають глобальну рецесію. Компанії намагалися збалансувати витрати та звільняли співробітників, які були некритично важливими для розвитку бізнесу.
Зарплати падають, але все ще високі
Хоча зарплати у сфері IT, як і раніше, залишаються одними з найбільших в Україні, середнє значення після початку повномасштабного вторгнення Росії впало. Станом на кінець минулого року воно становило 3300 доларів. За півроку до цього – 3435 доларів.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
За даними одного з найпопулярніших сайтів хедхантінгу в Україні, найбільш високооплачуваним фахівцем із зарплатою 65 тисяч грн є Android-програміст. Програмісти Java, Back-end, Full Stack та Angular-розробники можуть претендувати на заробітну плату в діапазоні 50-60 тисяч.
Хочу бути начальником
За рівнем зарплат із представниками сфери IT можуть конкурувати директори різних напрямків. Їм пропонують зарплати аж до 120 тисяч гривень, проте найчастіше це ті самі 50-60 тисяч.
Трохи менше 50 тисяч отримують менеджери з нерухомості, брокери та трейдери. Середня зарплата у сфері телекомунікацій близько 38 тисяч, страхові агенти та фінансисти отримують близько 35 тисяч.
Гарний попит на представників робочих спеціальностей, особливо на тих, хто накшталт слюсаря та маляра працює з інструментом. Проте конкурувати у плані зарплат із переліченими вище професіоналами вони не можуть.
Нагадаємо, мобілізовані українці зможуть обирати собі спеціальність у ЗСУ. Такий експеримент буде запущено за місяць.