Українці часто скаржаться на те, що суми у платіжках за газ не відповідають реальним показникам лічильників. Причому зазвичай вони завищені. У Нафтогазі назвали причину, через яку побутові споживачі змушені виправляти помилки.
У пресслужбі Нафтогазу повідомили, що тема оплати за газ завжди викликає у громадян багато питань:
"Пояснюємо, звідки взялася та сама "сума до оплати" у вашій платіжці!"
Зазначено, що на початковому етапі передаються показання газового лічильника. Вони потрапляють до оператора газорозподільної мережі, а він формує обсяги спожитого блакитного палива та надсилає їх на інформаційну платформу оператора газотранспортної системи України.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нафтогаз використовує відомості про використаний газ та формує суму до оплати. Пальне продають по 7,96 гривні й цей показник множиться на кількість спожитих кубометрів.
Постачальник щомісяця до 11-го числа готує та надсилає рахунки на друк, після чого доставляють їх українцям поштою. Коли платіжки сформовані, можна ознайомитися з ними безпосередньо через онлайн-сервіси Нафтогазу або партнерів компанії:
- у чат-ботах GASUA: Telegram - https://t.me/GASUA_bot, Viber – https://chats.viber.com/naftogazpostach;
- в особистому кабінеті my.gas.ua;
- у терміналах самообслуговування ПриватБанк, Ощадбанк та EasyPay;
- відділеннях партнерів Нафтогазу – Ощадбанку, ПУМБ чи Новій пошті.
"В умовах військових дій РФ деякі рахунки можуть доходити не так швидко, як зазвичай. За таких умов ви можете скористатися нашими онлайн-сервісами або ж написати нам", - наголосили у Нафтогазі.
Причиною неправильних сум у платіжках за газ може стати несвоєчасна передача показань лічильників. Це потрібно робити з 1-го по 5-те число щомісяця. Інакше нарахують середній показник використання ресурсу. Для коригування даних потрібно звертатися до оператора ГРС, після чого редагування зробить постачальник.
Раніше в Нафтогазі повідомили, що опалювальний сезон в Україні у 2024 році закінчиться набагато раніше, ніж у попередніх. Його проходження стало справжньою історичною подією, заявив голова компанії Олексій Чернишов.