На землі зникає шоколад: врожай какао гине від кліматичних змін

Автор: Марченко Любов

Світовий збір какао рік від року скорочується. Ціни на какао-боби зростають. Цьогорічна вартість цього продукту побила 46-річний рекорд. Причому експерти вважають, що це ще не край. Через скорочення врожаю какао-бобів шоколад на землі може стати великим дефіцитом.

На землі зникає шоколад: врожай какао гине від кліматичних змін - today.ua

Про це повідомляє UNN, посилаючись на дані порталу MarketWatch.

Ціни на какао-боби зростають невпинно. У січні вони з легкістю перетнули бар'єр у 5000 доларів за тонну, здолавши 46-річний рекорд. Такої ціни на какао-боби не було з 20 липня 1977 року.

Експерти пов'язують таке стрімке зростання вартості сировини зі зниженням врожаю какао-бобів у Західній Африці. Саме там, у Кот-д'Івуарі та Гані, вирощують дві третини світового врожаю какао. Торік там видався поганий врожай, що призвело до злету цін на боби і до подорожчання готових продуктів з какао.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Міноборони уточнило перелік діагнозів, з якими не беруть на фронт

Експерти кажуть, що на зниження врожайності впливають три природні чинники:

  • глобальне потепління, яке призводить до засухи і спеки в регіонах, де вирощують какао-боби;
  • збільшення популяцій шкідників, які знищують врожай бобів;
  • посилення негативних природних чинників через ефект Ель-Ніньйо (зростання температури океанської води).

Крім того, є ще один, не природний, чинник: ЄС, який є одним із найбільших споживачів какао, обмежив імпорт цього продукту через те, що його вирощують на територіях, які колись були вкриті лісами. Намагаючись загальмувати вирубку лісів, Євросоюз запровадив квоти на імпорт такої продукції. А це, у свою чергу, змушує африканських виробників, скорочувати плантації какао, адже на продукт немає попиту.

На землі зникає шоколад: врожай какао гине від кліматичних змін

Таким чином, світові ціни на какао нестримно ростуть, і відповідно вартість шоколаду також зростає.

"Найактивніший березневий контракт на какао CCH24 +0,40% CC00, +0,40% зріс на 53 дол., або 1,1%, і зупинився на рівні 5009 дол. за метричну тонну на американській біржі ICE Futures у п'ятницю. За даними Dow Jones Market Data, це був найвищий результат для найактивнішого контракту з 20 липня 1977 року", - зазначає джерело.

Таким чином, січневі ціни на какао цьогоріч побили 46-річний рекорд. Такими вони не були з липня 1977. Причому експерти вже кажуть, що цьогоріч погода в Західній Африці також буде несприятливою для врожаю какао.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Доступність какао із Західної Африки залишається обмеженою, а прогнози чергового дефіциту виробництва порівняно з попитом наступного року зростають. Трейдери стурбовані ще одним коротким виробничим роком, і ці побоювання посилилися через Ель-Ніньйо, яке загрожує врожаям у Західній Африці спекотною та сухою погодою", - написав у звіті за минулу п'ятницю віце-президент Price Futures Group Джек Сковіл.

Поки ще є какао, нагадаємо вам рецепт гарячого шоколаду по-мексиканськи. Цей зігріваючий напій – справжня знахідка для гурманів.