На Сонці зі дня на день може статися надпотужний спалах: учені попереджають про катастрофічні наслідки для Землі

Автор: Марченко Любов

Наше Сонце наближається до піку своєї активності. Причому таким активним воно не було вже давно. Буквально найближчими днями на Сонці може статися спалах, подібного до якого не було вже, принаймні, 165 років. Через цей спалах можуть вийти з ладу штучні супутники Землі, пропасти Інтернет, а також перерватися зв'язок і відмовити навігаційні прилади.

На Сонці зі дня на день може статися надпотужний спалах: учені попереджають про катастрофічні наслідки для Землі - today.ua

Крім того, учені кажуть, що через надмірну сонячну активність на нашій планеті зросте кількість і потужність штормів та ураганів.

Потужний геомагнітний шторм, який лютував на нашій планеті з 10 по 12 травня, і через який повиходили з ладу супутники зв'язку та сучасні сільськогосподарські машини, може виявитись не найсильнішим у цьому році та навіть у цьому місяці. На Сонці утворилась велетенська активна область, яка складається із багатьох плям та от-от готова вибухнути, пославши у космос потужний струмінь розпеченої плазми.

Наше світило зараз украй неспокійне. Це відзначають усі наукові служби, які ведуть за ним спостереження. І найголовніше, ми ніяк не можемо вплинути на розвиток подій, що відбуваються з нашим світилом. Воно живе своїм життям, утворюючи активні плями, температура яких досягає неймовірного мільйона градусів за Цельсієм. Зрештою ці плями вибухають та посилають космос потоки речовини із сонячної корони. 

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Все залежить від того, по який бік від активної зони буде наша планета

Активна зона, що сформувалась на Сонці, ще тиждень тому у 17 разів перевищувала діаметр нашої планети. Якщо вона вибухне, і якщо у момент вибуху викид речовини із цієї активної зони буде направлено в бік Землі, то нас очікує небачений геомагнітний шторм.

На Сонці зі дня на день може статися надпотужний спалах: учені попереджають про катастрофічні наслідки для Землі

Важко навіть уявити, як на це може відреагувати уся електроніка, яка по суті ненав'язливо керує життям нашої цивілізації. Відмовити може все: від системи зв'язку і навігації до кардіостимуляторів у грудях людей із серцевими патологіями. Крім того, це може спровокувати масштабні вимкнення електроенергії. А деякі учені висловили гіпотезу, що потужні магнітні бурі можуть навіть дещо зрушили земну вісь, що призведе до катастрофи глобального масштабу.

Якщо ж нам пощастить, і Земля опиниться у момент вибуху з іншого боку Сонця, то катаклізму не буде.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А найприкріше, що навіть якщо цей катаклізм нас обмине, то у найближчому майбутньому на нас може очікувати ще не один такий шторм. Адже Сонце лише наближається до піку своєї активності, який очікують у 2025 році.

Нагадаємо, штучний супутник Європейського комічного агентства зняв Сонце зблизька, зафільмувавши велетенські розпечені плями.